קבוצת האוהדים הפועל קטמון ירושלים מהליגה הלאומית בכדורגל תוכל לשנות את שמה באופן סופי להפועל ירושלים, כך קבע הערב (ראשון) נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, השופט אמנון סטרשנוב. "הנני נעתר לבקשת המבקשת, ומאשר לשנות את שמה ל-'הפועל ירושלים'" הצהיר סטרשנוב.

במכתב ששלחה הנהלת הפועל קטמון להתאחדות לכדורגל נכתב: "בקיץ 2009 הוקמה הפועל קטמון ירושלים, ונרשמה לליגה ג', מחוז דרום, מתוך מטרה אחת: להציל את הפועל ירושלים מכליה. אנו, מקימי המועדון, צפינו אז בצער רב בהידרדרות מועדון הכדורגל שלתוכו נולדנו ועליו גדלנו, חששנו מהבאות והחלטנו לעשות מעשה למען הצדק, למען ההיסטוריה ולמען הכדורגל שכולנו כל כך אוהבים, אנו מבקשים מכם להיעתר לבקשה זו לקראת פתיחת עונת 20/21".

הפועל ירושלים נוסדה בשנת ב-1926, מאז קום המדינה הקבוצה רשמה 32 עונות בליגה הבכירה, כשהישג השיא שלה הוא זכייה בגביע המדינה ומקום שלישי בליגה הראשונה בעונת 1972/73. בקבוצה שיחקנו בין היתר שמות גדולים כמו: אלי בן רימוז', יעקב בוזגלו, מישל דיין, עידן טל ושי אהרון.

במהלך עונת 2008/2009 החליטו אוהדים להקים קבוצה חדשה בליגה ג' בשם "הפועל קטמון ירושלים" בבעלות עמותה שהקימו תחת השם "קטמון מועדון אוהדים". ב-26 בפברואר 2020 החליט בית המשפט המחוזי בירושלים על פירוק העמותה אשר ניהלה את הפועל ירושלים.

בתחילת חודש יוני אנשי קטמון בראשותו של יוסי ליפקין הגישו בקשה לרכישת שם קבוצת הכדורגל "הפועל ירושלים", בו החזיק יוסי סאסי במשך 24 שנה עד לפירוק המועדון. באמצע חודש יולי נודע כי הוגשה הצעה מתחרה לקטמון על השם. קטמון, נתקלה במכשול נוסף כאשר קבוצת רוכשים נוספת הגישה גם היא הצעה לקנות את השם כדי לבנות את המועדון המיתולוגי מאפס, אולם אותה להצעה לבסוף הוסרה ולקבוצת האהודים הראשונה בישראל נותר רק לחכות אישורה של ההתאחדות לכדורגל.

במועדון הודיעו שהסמל שמופיע על מדי שחקני הקבוצה הבוגרת יוחלף בסמל חדש, אך השם קטמון ימשיך להופיע בסמל חולצת קבוצות מחלקת הנוער, קבוצות הבנות ובקבוצת הנשים הבוגרות, שתשחק לראשונה בליגה הארצית בעונה הקרובה.