ראש הממשלה, בנימין נתניהו; שר האוצר, ישראל כ"ץ; שר הבריאות, יולי אדלשטיין ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, נפגשו היום (ראשון) עם נציגים מענף התרבות והחליטו כי מופעי התרבות במרחב הפתוח ייפתחו באופן מיידי במתחמים יחולקו לקפסולות של עד 20 איש. בשבועות הקרובים יגובש מתווה גם למופעים בחללים סגורים.

נתניהו אמר בתום הפגישה כי התקבלה החלטה לפתוח את ההופעות בחללים פתוחים, תחת קפסולות במסגרת מאוד מבוקרת ובמקביל, תיבדק האפשרות של פתיחת ההופעות בחללים סגורים תחת תכנית ה"רמזור" של פרופ' גמזו. "גמזו יגיש לנו אותה בשבועות הקרובים. בינתיים אנחנו רוצים מיד לזוז עם הופעות במרחב הציבורי הפתוח. זו בשורה חשובה והיא כמובן תיתן גם עידוד לא רק לאומני ישראל אלא גם לאזרחי ישראל".

זה לא ייראה בדיוק ככה. הופעה בפארק הירקון, טרום ימי הקורונה. (צילום ארכיון: רוני שוצר/פלאש90)

שר התרבות חילי טרופר התייחס גם הוא להחלטה שהתקבלה ואמר כי הוא שמח מאוד שעולם התרבות חוזר לחיים. "קיימנו מפגש חשוב עם אמנים, וסוכם שיוכלו לחזור המופעים בחללים הפתוחים באופן מיידי. כבר בשבועות הקרובים יוגש מתווה שיאפשר גם חזרה בחללים הסגורים. עולם התרבות הוא עולם חשוב. זו גם בשורה לפרנסה של עשרות אלפי אנשים שמטה לחמם נשבר, וזו גם בשורה חשובה למיליוני ישראלים בימים קשים שיוכלו לחזור ולצרוך תרבות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר