משרד התרבות והספורט אישר היום (שני) את חזרת פעילות הילדים והנוער במסגרת ההתאחדויות ואיגודי ספורט, תחת מגבלות התו הסגול. בין ההנחיות שיידרשו: שמירה על 2 מטרים (אלא אם סוג הספורט מחייב מגע), פעילות ללא קהל, התכנסות בקפסולות לפי הנחיות התו הסגול ותוך הפרדה בין הקפסולות. המתאמנים גם יחויבו לעטות מסכה, למעט בזמן קיום הפעילות הספורטיבית ולהקפיד על היגיינה אישית.

"לשמחתי פעילות הספורט, העממי וההישגי, לילדים ובני נוער עד גיל 18 חוזרת בכלל הענפים כולל מגע", אמר שר התרבות ובספורט חילי טרופר. "כמובן שהפעילות מחויבת לפעול על פי הנחיות התו הסגול. חברה בריאה היא חברה שיש בה ספורט חי ותוסס. שמאות אלפי ילדים ובני נוער בה עושים ספורט, משפרים את הבריאות וחותרים למצוינות. נמשיך לפעול להשבת הספורט גם מעל גיל 18 וכמובן גם להשבת הקהל בעונה הבאה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ונתוני התחלואה".

שר התרבות וספורט חילי טרופר (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, אמר: "הבשורה היום חשובה מאוד ומאפשרת את חידוש פעילות ליגות הילדים והנוער, בנים ובנות. בסיס הפירמידה עליו נשען הענף כולו, חיוני מאין כמותו ועשינו כל שניתן כדי לוודא התנעה מחודשת. נמשיך יחד עם משרדי הספורט והבריאות במאמצים גדולים במיוחד כדי להשיב לפעילות מלאה גם את הליגות החובבניות וליגת הנשים בהקדם האפשרי. ההתאחדות לכדורגל נערכה לתרחיש האופטימי הזה ואני תקווה כי נכונו לנו בשורות טובות נוספות בעתיד הקרוב".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר