לאחר חודש בו נרשמה הצלחה, הודיעו עיריית ירושלים ומשרדי הרווחה, האוצר והביטחון, בשיתוף פיקוד העורף, על הרחבת פרויקט 'ביטחון ורווחה', מ-7 שכונות ברחבי העיר ל-23 שכונות, לרבות במזרח ירושלים.

בפיילוט של הפרויקט ליוו מנהיגים מקומיים שהוכשרו על-ידי צה"ל כ-180-200 משפחות בהן יש חולים מאומתים. הליווי הצמוד אפשר לסייע באופן מדויק לצרכים השונים ולתת פתרונות הספציפיים לבעיות שעלו בכל אחת מהמשפחות.

הסיוע כולל הוצאת חולים למלוניות ההחלמה, סיוע לחולים שנשארים בבידוד בביתם בחבילות מזון, תרופות וציוד פנאי (על מנת שלא יצאו וידביקו), והסברה מקומית בשכונות. תקציב של הפיילוט עמד על 220 אלף שקלים ועלות הרחבתו נאמדת בכמיליון וחצי שקלים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הביטחון, בני גנץ. (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

"אני שמח לשמוע שכבר עכשיו רואים שהפיילוט משיג תוצאות טובות ומוריד את התחלואה בעיר", אמר שר הביטחון, בני גנץ. "אין ספק שירושלים, כעיר גדולה ומורכבת מכל כך הרבה קבוצות אוכלוסייה, נמצאת בפני אתגר גדול שנוכל לו רק בשיתוף פעולה עם הרשות עצמה שמבינה לעומק את הצרכים והמורכבות בעיר".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון. ארכיון (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים, אמר כי "ירושלים מוכיחה שטיפול עיקש בקורונה לצד המשך שגרת חיים יכול להצליח ואנחנו רואים את זה במספרי התחלואה שהולכים ויורדים, תוך התעקשות על כל שכונה בה מתגלה התפרצות בהדבקות". הוא הוסיף שהצלחת הפיילוט הבהירה שיש להרחיבו לשכונות נוספות בעיר, ושיבח את משרד הביטון ואת צה"ל על ניהול המשבר.