ההסתדרות הודיע כי החל מיום ראשון הקרוב (17.7) ישבתו כלל עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ, בשל כוונת הנהלת בתי המשפט לבצע רפורמה אשר תביא לשינויים מהותיים בסדרי העבודה, ותשפיע על כל דרגי העובדים.

השביתה צפויה לחול בכלל בתי המשפט בכל הארץ לרבות בתי משפט השלום, המחוזיים ובית המשפט העליון ובתי הדין לענייני עבודה, תעבורה ומשפחה. השביתה תכלול את כל עובדי הנהלת בתי המשפט, ביניהם מזכירות, כתבניות, קלדניות, אנשי משק ואנשי אחזקה. במהלך השביתה תופעל ועדת חריגים.

היכל המשפט בחיפה. צילום ארכיון: פלאש 90

היכל המשפט בחיפה. צילום ארכיון: פלאש 90

יו"ר ועד עובדי הנהלת בתי המשפט, דני חסון אמר: "לצערי הגענו למבוי סתום במשא ומתן המתנהל מזה כ-14 חודשים. הנהלת בתי המשפט רוצה לראות אותנו כעבדים ולא כעובדים, ולכן היא לא הותירה בידינו ברירה ודחקה אותנו לנקיטת צעדים ארגוניים עד כדי השבתה מלאה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מהסתדרות נמסר כי אינה מתנגדת לשינויים לכשעצמם, אך דוגלת בעמדה שיש לבצע את הרפורמה בהידברות עם ועד העובדים ותוך שיתוף פעולה ולא באופן חד צדדי. לדבריה המו"מ ליישום הרפורמה נתקל במבוי סתום לאחר שבכל הפגישות שנערכו בין הצדדים הנהלת בתי המשפט והממונה על השכר באוצר הערימו קשיים ולא זזו מעמדותיהם הנוקשות. העובדים עצמם שבתו למשך יום אחד בחודש יוני, על אותו הרקע.