בתדרוך לעיתונאים שנערך היום (שלישי) אחה"צ הציג פרופ' רוני גמזו, פרוייקטור הקורונה, נתונים אודות מצב התחלואה בישראל והצביע על מגמה מדאיגה של עלייה בתחלואה ביישובים ערביים שם "מתרחשות עדיין חתונות ומסיבות". לדבריו הדבר הביא לעלייה בקורונה ביישובים רבים, לרבות בעיר חיפה.

גמזו הדגיש כי שיעור התחלואה בישראל הוא מהגבוהים בעולם. "לוקח על עצמי החלטות מורכבות כי ככה צריך לנהל את האירוע הזה. המצב שלנו מהמורכבים והקשים בעולם, רק בחרנו לנהל אותו נכון. שאף אחד לא יקל ראש ויחשוב שאפשר לעשות חתונות לא חוקיות. זה לא הסיפור. 400 איש נפטרים כל חודש. כואב, קשה, מורכב. גם על המצפון שלי זה יושב".

גמזו התייחס בדבריו גם לסוגייה הטעונה של טיסות חסידי ברסלב לאומן ואמר כי לא יתפשר על העניין הזה, אך בעוד שמדינת ישראל יכולה וצריכה לדעתו לעצור את הטיסות מישראל, לא ניתן למנוע מאנשים להגיע לאומן בטיסות קונקשן. "אפשר לעצור 82 טיסות צ'רטר, צריך לא לנסוע, לא אשנה את דעתי".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרוייקטור הקורונה ציין כי עיקר מאמציו מכוונים לבנייה של תשתיות שיחזיקו לאורך זמן. "לוקח זמן למנגנון קטיעת שרשרת ההדבקה של צה"ל, אבל הוא יקום עוד שבועיים ויהיה משמעותי. אין דרך אחרת, החיבור של פיקוד העורף ושל צה"ל – זאת הדרך להילחם. זה לא זבנג וגמרנו, כי הפיטרון הוא לא סגר, אני מקווה שלא נגיע לשם".

לגבי מתווה פתיחת בתי הספר, גמזו אמר שיש אין ספור דעות על המתווה המדויק הנכון, וכי כרגע "נתקדם עם המתווה הנוכחי". גמזו הזכיר כי תכנית הרמזור, לכשתאושר, לא תאפשר קיום לימודים פנים-אל-פנים בערים האדומות לכל שכבות הגיל.