המוסד לביטוח לאומי הודיע היום (ראשון) כי יאפשר להעביר את להורים את ה'מענק לכל אזרח' עבור ילדיהם, לאחר שיציגו ייפוי כוח מהם. בביטוח הלאומי הדגישו כי קבלת המענק על ידי ההורה אינה מוגבלת בגיל הילדים, כלומר ניתן יהיה לקבל אותו גם בשם ילדים בגירים.

על מנת להשתמש באפשרות החדשה, על ההורים להגיע לסניפי בנק הדואר, עם ייפוי כוח מטעם הבן או הבת ותעודת זהות של ההורה הכוללת את הספח בו מופיעים שמות הילדים ומספר הזהות שלהם.

בשבוע שעבר החל המוסד להעניק את המענק במזומן בבנק הדואר, לכ-350 אלפי תושבים שלא אותרו עבורם חשבונות בנק להפקדה ישירה. על פי הביטוח הלאומי, עד כה קיבלו כך כ-88.3 אלפי אזרחים את המענק לא הם זכאים. עד כה, נותרו כ-270.5 אלף תושבים שעדיין לא עדכנו את חשבון הבנק שלהם באתר הביטוח הלאומי ולא הגיעו אל סניפי הדואר כדי לקבל את המענק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד נמסר מהביטוח הלאומי כי כ-56.7 אלף ממקבלי המענקים בבנק הדואר היו גברים, 31.5 אלף היו נשים. קבוצת הגילים 21-18  היא הגדולה ביותר שהגיעה אל הדואר, הקבוצה השנייה בגודלה הייתה בני 70-51.

היישובים מהם הגיעו מירב הזכאים הם: מודיעין עלית (1,242 אזרחים), נתניה (1,076 אזרחים), טייבה (1,067 אזרחים), עראבה (1,059 אזרחים) ובית שמש (1,028  אזרחים). הערים בהן יש את מירב התושבים שעדיין לא לקחו את המענק הן: ירושלים, בני ברק, נצרת, רהט ותל אביב-יפו..

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "כפי שאני טוען לאורך כל תקופת משבר הקורונה, השירות הציבורי נמדד ביכולת שלו לסייע ולפשט תהליכים עבור אזרחי ישראל ויש הכרח ביצירתיות ובחשיבה מחוץ לקופסה. כשנוכחנו לדעת כי ישנם צעירים רבים ואוכלוסיות שאין להן חשבונות בנק, אפשרנו את המהלך של לקיחת המענק במזומן על ידי ההורים. אנו במעקב יום-יומי, יחד עם בנק הדואר, על ביצוע הפרויקט על מנת לוודא כי המענק לתושבי המדינה יינתן לכלל הזכאים".