3,074 חולי קורונה מאומתים חדשים התגלו אתמול (רביעי), כך על פי נתוני משרד הבריאות. זהו המספר הגבוה ביותר של נדבקים חדשים ביממה אחת מאז פרוץ המגפה. גם שיעור הבדיקות החיוביות גבוה במיוחד והוא עומד על 9.4% מתוך 32,773 הבדיקות שתוצאותיהן התקבלו אתמול.

יחד עם השיא במספר החולים החדשים, נרשמת גם עליה במדדים אחרים של מצב התפרצות נגיף הקורונה בישראל. מספר החולים המונשמים עלה ב-13 במהלך יום רביעי, ועומד כעת על 118. מספר החולים במצב קשה נותר יציב, ועומד על 423, לאחר שטיפס ל-459 ביום ראשון השבוע.

בציבור הערבי בישראל, וכן בקהילות החרדיות, נרשמים אחוזי תחלואה גבוהים מהממוצע הארצי. פרויקטור הקורונה, הפרופ' רוני גמזו, אמר אתמול (רביעי) כי ״הסירוב העקבי לשיתוף פעולה מצד חלק מהערים האדומות עלול לגרור התפרצות תחלואה קשה ביותר. כיום 28% מהתחלואה הכללית היא בחברה הערבית כשהחברה החרדית מהווה 22% מסך התחלואה בישראל. ללא מגמת שינוי ניכרת עד לתאריך שהוגדר, ה-10.9, נידרש לגבש הנחיות חדשות ורחבות יותר, שיפגעו בצורה משמעותית בשגרת החיים גם מחוץ לערים האדומות״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבחינת 20 הישובים בהם מספר החולים לכל 100,000 תושבים הוא הגבוה ביותר, ניתן לראות כי שלושה מתוך היישובים האלו הם חרדים, ארבעה דרוזים, אחד דתי-לאומי ו-12 הם ישובים ערבים.