כ-8,500 איש ואישה פקדו את הפארק הלאומי מעיין חרוד במסגרת פסטיבל הכדורים הפורחים הבין לאומי- גלבוע. הפסטיבל התקיים בימים חמישי ושישי וכלל פעילויות לכל המשפחה, מופע להטוטנים, מופע אור לילי ומטס כדורים פורחים בשמי הגלבוע.

הפסטיבל התקיים זו הפעם השישית והוקדם השנה לתקופת חופשת הקיץ לטובת ציבור המשפחות. ואכן, כל הכרטיסים לפסטיבל אזלו יומיים לפני שהחל ומתחם האוהלים של הפסטיבל היה מלא עד אפס מקום. יעל וסיגל מתל אביב הגיעו לפסטיבל עם שני ילדיהן זו הפעם השניה, "באנו בשביל הילדים, בעיקר בשביל החוויה של האוהל, שזה מה שעושה להם את זה". קרין, 38, אם לשלושה מקיבוץ ברקאי סיפרה כי זו הפעם הראשונה שהיא וילדיה משתתפים בפסטיבל: "היינו בהלם מכמות האנשים, אנשים נחמדים, אבל כל כך הרבה. זה לא קל בחודש יולי, האתר עצמו הוא מהמם אבל היה מאוד קשה להביא מהרכבים את כל הציוד ולהתארגן עם כמות כזו של אנשים".

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

מעבר לכדורים פורחים לאורך כל שעות הפסטיבל התקיימו הפעלות לכל המשפחה, ובבמה המרכזית התקיימה שירה בציבור ומופע קירקס עם אקרובטיקה ולהטוטים. מטס הכדורים הפורחים בליל הפסטיבל הפך למופע אור קולי מרשים. בשל הרוחות החזקות לא ניתן היה לנפח את הכדורים הפורחים. גיל ברקן אחראי התעופה בפסטיבל הסביר לציבור הרב שהגיע שבטיחות הטייסים ובטיחות הקהל קודמת לכל וכי במצב של רוח חזקה עלול הבלון לתפוס את האש מהמבער ולהשרף קליל.

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

בחמש בבוקר השכים כרוז הפסטיבל את הישנים באוהלים וב-5:30 כבר המתין קהל רב לפתיחת השער למתחם המראת הכדורים הפורחים. גם בבוקר השפיעו הרוחות על המטס והקהל אומנם זכה לצפות במטס מרשים של כדורים אך ממרחק רב וזאת מכיוון שהמראת הכדורים נעשתה בשטח אחר ובטוח יותר מאחורי הגלבוע. בנוסף למופע הכדורים הפורחים זכו המשקיפים לצפות גם במופע שכלל מטוסי אולטרא-לייט, טרקטרוני רחיפה וצניחה מכדור פורח ובנוסף, למדו רבות על כלי הטייס המאוייש הראשון בעולם – הכדור הפורח.

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

פסטיבל הכדורים הפורחים בגלבוע. צילום: דבר ראשון.

לירן שטייף, 35, מתל אביב הגיע עם בנו בן ה-5 וחברים, "אנחנו מאוד נהנים פה, העברנו את הלילה בכיף, בנינו אוהלים, אכלנו, שתינו, אנחנו נהנים, צוחקים, שמחים ורואים כדורים פורחים. פעם ראשונה שלנו בפסטיבל ויש מצב גדול שנחזור." וקרין הוסיפה: "הכדורים הפורחים זה באמת וואו, משהו ששוה לקום אליו ב-5 וחצי בבוקר, זו חוויה של פעם בחיים."

עובד נור, ראש המועצה האזורית גלבוע אמר: "הגלבוע הוא הבית הטבעי לפעילות אתגרית ולא סתם התפתחה כאן תעופת הבלונים פורחים. הפסטיבל הוא חוויה ייחודית וחגיגה משפחתית מסעירה."