ארגוני המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיכו להפגין במהלך הסגר שצפוי להתחיל בסוף השבוע הקרוב. עם זאת, לא כל הארגונים יגיעו למחאה מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.

"ההפגנות בגשרים ובצמתים נעשות בצורה בטיחותית לפי הוראות צו הבריאות. הן תמשכנה ונעדכן בהמשך לגבי התאריכים", הודיעה תנועת ה'דגלים השחורים', "למרות חוקיות ההפגנות בבלפור, מתוך סולידריות חברתית, נשהה את השתתפותנו בהפגנות במקום. נשאר קשובים לכל פגיעה בדמוקרטיה ונפעל כפי שנמצא לנכון. בכל מקרה אנו נערכים להפגנת ענק עם פתיחת המשק, בדרישה חד משמעית להתפטרות האשם במחדל הקורונה ובהרס המדינה".

בתנועת 'קריים מיניסטר' עומדים על זכותם להפגין. לטענתם, "הזכות להפגין היא זכות יסוד בדמוקרטיה, במיוחד בשעת חירום. נעמוד עליה וניאבק בכל דרך בניסיון ההשתקה השקוף של הנאשם לדכא את המחאה. אין שום עדויות על הדבקה בהפגנות שמתקיימות באוויר פתוח ובהתאם להנחיות. נראה שיצא המרצע מן השק והענישה הקולקטיבית נועדה למנוע ביקורת על הכישלון הקולוסלי של הנאשם בניהול המשבר". אנשי 'קריים מיניסטר' הבהירו כי אם יוטלו הגבלות על חופש המחאה, יעתרו בנושא לבג"ץ.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתנועה לאיכות השלטון טועים כי אי אפשר לטפל בקורונה כשפוגעים בדמוקרטיה. "הכישלון בניהול המשבר והסגר המתחדש הם תולדה של ראש ממשלה שעסוק במשפט במקום בניהול המשבר", מסרו, "דווקא עכשיו צריך לצאת ולהפגין. נאשם בשוחד לעולם לא יוכל לפתור את המשבר הזה. בשביל בריאות הציבור, נתניהו חייב להתפטר". על פי הודעת התנועה, בכוונתה להמשיך להפגין מול ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה גם בזמן הסגר.

הפגנות האלפים מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, לצד מחאות על הגשרים ברחבי הארץ ובקיסריה, מתנהלות מזה 14 שבועות רצופים. בשל הסגר, סוגיית המשך המחאה ניצבת בפני בעיה: מצד אחד התכנסות המונית, מהצד השני באוויר הפתוח. יש לציין כי הנתונים מעידים כי לא נרשמה עלייה בהדבקה בעקבות ההפגנות, בין היתר בשל ההקפדה היתרה על עטיית מסכה.