שרת התחבורה מירי רגב הודיעה היום (שני), על צמצום פעולת התחבורה הציבורית במסגרת הסגר הכללי, שייכנס לתוקף ביום שישי הקרוב. המידע המלא לציבור אודות הקווים הפעילים והמדוללים יהיה זמין החל מיום רביעי אחר הצהריים בכל ערוצי השירות והאפליקציות.

על פי ההודעה, רכבת ישראל תפעל בהתאם למודל הוואוצ'ר הקיים, בימים א׳-ה׳, בשעות 22:00-5:00. הרכבת לא תפעל בימי שישי ומוצאי שבת, כמו גם בערבי חג ומוצאי חג.

אוטובוסים בינעירוניים יפעלו גם הם בימים א'-ה' בלבד, בין השעות 5:00 ו-22:00. הקווים לא יפעלו בימי שישי ומוצאי שבת וערבי ומוצאי החגים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אוטובוסים עירוניים יפעלו בימים א'-ה' בין השעות 5:00-22:00. בימי שישי ומוצאי שבת יפעלו הקווים העירוניים על פי לוח הפעילות השגרתי.

כל קווי האוטובוסים יפעל בתפוסה של 50%.

לפי המשרד, הקווים שיפעלו יהיו אלו שיבטיחו את ההגעה למוקדי התעסוקה במשק ולצרכים חיוניים בלבד. קווים אחרים בהם קווי לילה, קווי תלמידים, קווי אקדמיה ונוספים יבוטלו. קווים שאינם מזוהים כקווים המגיעים למוקדי התעסוקה ידוללו באופן משמעותי.

הגבלות נוספות:

לא תתאפשר ישיבה באוטובוסים מאחורי הנהג, למעט אוטובוסים שכבר הותקנו בהם מחיצות מגן לנהגים.

שירות הנסיעה הבינעירוני נועד לצורך הגעה למקומות העבודה שאושרו על פי החלטת הממשלה ולצרכים חיוניים בלבד, תתבצע אכיפה למניעת ניצול של מערך התחבורה הציבורית לצרכים שאינם חיוניים ותוך הפרת הסגר.

שירות "באבל" ו"טיקטק", של תחבורה ציבורית גמישה באמצעות מיניבוסים בערים הרלוונטיות יפעל בימים א'-ה' בשעות הסדירות.

מוניות שירות עירוניות פועלות על פי מתווה האוטובוסים העירוניים ומוניות שירות בינעירוניות על פי מתווה האוטובוסים הבינעירוניים.

שירות האוטובוסים לאילת יופעל באופן מצומצם בהזמנת מקום מראש על מנת לשרת את תושבי אילת לנסיעה חיונית.

הנוסעים בתחבורה הציבורית מוזמנים לעדכן את המשרד במשובים, ההערות ובהמלצות נדרשות, במוקד הארצי *8787.

כל המידע על השינויים בתחבורה הציבורית זמין לציבור במוקד הטלפוני, באתר, באפליקציות הייעודיות, באתרי המפעילים ובאתר הרכבת.