קרואטיה, הונגריה, אוסטריה וסלובניה ייצאו מרשימת המדינות ה'ירוקות' החל מהשבוע הבא, והנכנסים מהן לישראל יחויבו ב-14 ימי בידוד – כך הודיע היום (רביעי) משרד הבריאות, בעקבות עלייה בתחלואה בקורונה במדינות אלו. ההחלטה תיכנס לתוקף בשלישי הבא, ה-22 בספטמבר. בנוסף הודיע המשרד על צירוף ארבע מדינות לרשימת המדינות הירוקות, שהבאים מהן פטורים מבידוד, החל מהיום (רביעי): איי סיישל, איסלנד, קובה, סרביה.
.
נכון להיום הרשימה המלאה של מדינות 'ירוקות' שמהן ניתן להיכנס לישראל ללא צורך בבידוד היא איטליה, אסטוניה, בולגריה בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הונג קונג, יוון, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, פינלנד, קנדה, קפריסין, רואנדה, אוסטרליה, אורוגוואי, איחוד האמירויות, אירלנד, טאיוואן, נורווגיה, סינגפור, פורטוגל ותאילנד, אליהן כאמור מצטרפות איי סיישל, איסלנד, קובה וסרביה. רשימת "המדינות הירוקות" תעודכן אחת לשבועיים באתר משרד הבריאות.

עלייה בתחלואה גם במדינות ירוקות

המשרד בחר להוציא מרשימת המדינות הירוקות ארבע מדינות בהן עלה שיעור החולים בקורונה, אך גם בחלק מהמדינות נשארו ברשימת המדינות ה'ירוקות' נרשמה לאחרונה עלייה בתחלואה.

בחודש שעבר נכנסה מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה לסגר מלא, בעקבות התפרצות מואצת של הנגיף במלבורן. לאחר כחודש של סגר, במהלכו הגדירה ישראל את אוסטרליה כמדינה ירוקה, החלו השבוע הקלות על המגבלות אולם טרם הוחזרו הלימודים, וטרם חזרו למקומות העבודה. המוסדות הציבוריים, המסעדות ואתרי הבילוי בכל ויקטוריה עדיין סגורים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בגרמניה אובחנו שלשום 1,923 חולי קורונה – שיא של חמישה חודשים. באירלנד אובחנו אתמול 357 חולים חדשים – שיא של ארבעה חודשים. בממלכת ירדן הוחלט אתמול (שלישי) לסגור את בתי הספר, בתי התפילה, המסעדות ומוסדות הציבור, זאת לאחר שיא במספר המאובחנים היומי (252 מאובחנים). המוסדות ייסגרו מחר לתקופה של שבועיים, ולאחר מכן יוחלט כיצד מתקדמים.

במשרד הבריאות מדגישים כי כל הנוסעים מישראל ואליה, יחויבו למלא הצהרת בריאות מקוונת, טרם כניסתם לטרמינל בישראל או טרם עלייתם לטיסה במדינת המוצא, באתר האינטרנט של משרד הבריאות. על הנוסעים לוודא את דרישות מדינת היעד, לרבות מדיניות הכנסת נוסעים מישראל ודרישת הבדיקות, המשתנות בין מדינה למדינה לאור מגפת הקורונה.

עוד נמסר מהמשרד כי הנוסעים מתבקשים לעטות מסכה ולשמור על כללי הריחוק החברתי גם במדינות היעד, וכי נוסעים הנכנסים ממדינות שאינן ירוקות מחויבים לשהות ב-14 ימי בידוד. עם זאת, אין חובת בדיקה לשבים ממדינות ירוקות או שאינן ירוקות.