עלייה בתחלואה בקורונה בכל אזורי הארץ ובכלל המגזרים בשבוע האחרון – כך עולה מדו"ח מרכז המידע והידע למערכה בקורונה באגף המודיעין בצה"ל. לפי דו"ח המרכז, מניתוח נתוני התחלואה עולה כי לצד רמות התחלואה הגבוהות המוכרות עד כה במגזר הערבי והחרדי, בשבועות האחרונים קיימת עלייה ניכרת בתחלואה במגזר הכללי. עליייה זו באה לידי ביטוי הן באחוז האנשים שנמצאו חיוביים לנגיף מסך הבדיקות, והן במספרם.

במרכז מציינים כי "גם בחינת ההתפשטות הגיאוגרפית של התחלואה, מעלה בבירור כי מגמת התחלואה במגזר הכללי נמצאת בעלייה". מחברי המסמך ממליצים "להטיל מגבלות והנחיות אשר יחולו על כלל המגזרים בארץ", ולא רק על אזורים ערביים וחרדיים. המשמעות היא כי לדעתם, מודל הרמזור שהוביל פרופ' גמזו, המבטא הגבלות דיפרנציאליות, אינו רלבנטי כאשר כמעט כלל היישובים בארץ בעלייה בתחלואה.

לפי נתוני משרד הבריאות, 98% מהתושבים בישראל חיים כיום ביישוב בו התחלואה בשבוע האחרון עלתה. לפני שלושה שבועות בלבד, ב-25 באוגוסט, עמד שיעור זה על 41%. כעבור 10 ימים, ב-5 בספטמבר, 97% מתושבי ישראל חיו ביישוב בו רמת התחלואה בעלייה. הערים היחידות עם 40,000 תושבים ומעלה בהם התחלואה ירדה השבוע הם רהט וטייבה, ובבית שמש לא חל שינוי משבוע שעבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במרכז המידע והידע הפיקו סרטון המתאר את התפשטות הנגיף בשבוע האחרון בכל הערים בארץ בהן מעל ל-40 אלף תושבים. ניתן לראות כי מספר הערים בהן יש גדילה במספר המאומתים עלה באופן משמעותי בימים האחרונים, באופן המעיד על גידול התחלואה בארץ בכלל המגזרים. הסרטון נבנה בסיוע של פרופסור רון מילוא וינון בר און ממכון ויצמן למדע.

החל מפתיחת שנת הלימודים חלה עלייה משמעותית בתחלואה בקרב גילאי הנוער (10-19) אשר נובעת ככל הנראה מפתיחת מערכת החינוך. היותה של קבוצת גילאים זו מאופיינת בתחלואה שקטה, מגבירה את יכולתה להיות מנוע מרכזי לעלייה בתחואה הכללית, תוך שמאפייניה מקשים על בלימת יכולת זו.