המחלקה הכלכלית בפרקליטת המדינה הודיעה אמש (רביעי) ליו"ר ארגון עובדי התעשייה האווירית יאיר כ"ץ על סגירת התיק נגדו, בו נחשד בסחיטה באיומים ובתיווך לשוחד. התיק נסגר שלוש וחצי שנים לאחר שכ"ץ נעצר יחד עם בכירים נוספים בארגון העובדים ובחברה, בטענה כי היה מעורב בהפעלת לחצים על עובדים להתפקד בליכוד ולהצביע בבחירות לארגון. כמו כן נסגרו התיקים כנגד חברי ועד נוספים, וכנגד מנהלים בתעשייה האווירית ובחברה שסיפקה שירותי תחזוקה למטוסים.

לאחר בחינת חומר הראיות, זומנו באפריל האחרון לשימוע רק ארבעה חשודים שהיו מעורבים בפרשה. לאחר בחינת חומרי החקירות, הודיעה אמש הפרקליטות: "התברר כי אכן היתה מדיניות של ארגון העובדים לגרום להתפקדותם של עובדים לליכוד, אך לא נמצאו ראיות לכך שבמסגרת זו בוצעו עבירות פליליות".

עם זאת, ציינה הפרקליטות כי בכוונתה לפנות ליו"ר רשות החברות הממשלתיות, ינקי קווינט, ולהעביר לטיפולו 'סוגיות שונות' שעלו במהלך החקירות, הנוגעות לפעילות ועד העובדים. כמו כן, באשר לתיק כנגד חבר ועד נוסף, אלי כהן, טרם התקבלה החטה סופית והיא צפויה להתקבל בקרוב. כהן, המיוצג על ידי עו"ד ליאור אפשטיין, מכחיש את כל החשדות נגדו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר