הסכם קיבוצי נחתם היום (חמישי) במפעל טבע כפר סבא, בין נציגי איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה בהסתדרות, ההסתדרות במרחב השרון, ועד העובדים והנהלת המפעל. ההסכם מתייחס לשנת 2020 וכולל שיפורים בתנאי השכר והרווחה של כ-1,200 עובדים. בין עיקרי ההסכם: תוספת שכר אחידה בגובה 1.9%, רטרואקטיבית מחודש אפריל.

כמו כן, הוסכם על ביטול עתידי של עבודה בימי שישי, שכולל פיצוי חד פעמי לכלל העובדים וכן, מנגנון 'נחיתה רכה' לעובדי מודל המשמרות שיושפעו מהשינוי הכולל מענקים למשך תקופה של תשעה חודשים. עוד נקבע שעובדים שהדבר מתאפשר להם, יוכלו לעבוד מביתם.

מפעל טבע בכפר סבא. צילום: דוד שי, מתוך ויקיפדיה

עוד נקבע בהסכם כי עובדים שהינם הורים לילדים, יקבלו החזר קייטנות כנגד הצהרה וללא הגשת חשבונית, סוכם על הקמת 'חלביה' לרווחת העובדים, וכן על רכישת ספר תורה חדש לבית הכנסת במפעל ע"ש אלי הורביץ ז"ל. כמו כן, ההנהלה תעביר לעמותה לקידום מקצועי-חברתי, 360 שקל כדמי חבר, עבור כל העובדים בהסכם, לטובת פעילות גיבוש וסמינרים מקצועיים וכן על פעילות לרווחת העובדים במקום ימי הגיבוש והמשפחות שבוטלו לאור המצב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"גם בתקופה קשה כזו כשהמשק בעיצומו של משבר כלכלי קשה, ועד העובדים וההנהלה יודעים למצות את הטוב ביותר לרווחת העובדים ולשמירה על היתרון העסקי של החברה", אמר אלירן קוזליק יו"ר ועד העובדים במפעל. "בכוחות משותפים הוכחנו שגם בתקופת משבר אפשר להגיע להבנות מיטיבות. ברצוני להודות להסתדרות, להנהלת טבע וכמובן לעובדים המסורים שהוכיחו את עצמם גם בתקופה קשה כמו זו".

את המו"מ ליוו נציגי איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, בראשותו של הרצל יאקה. את המשא ומתן הובילו מ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, יו"ר סניף כפר סבא-הוד השרון במרחב השרון בהסתדרות שאול דור, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב עו"ד שחר יחזקאל, עו"ד הילה גבר מהלשכה המשפטית לאג"מ, וועד עובדי טבע כפר סבא.