ארגון הבריאות העולמי מזהיר מהתפשטות חוזרת של מגפת הקורונה ברחבי אירופה. "ישנם דיווחים על עלייה שבועית בנדבקים במקומות בהם היה שיא בהדבקה בחודש מרץ", אמר האנס קלוגה, אחד מבכירי הארגון. "בשבוע שעבר בלבד נדבקו באירופה 300 אלף בני אדם". יותר ממחצית ממדינות אירופה דיווחו על זינוק של יותר מ-10 אחוזים בתחלואה בשבועיים האחרונים. ביניהן צרפת, גרמניה, בריטניה, איטליה, הונגריה, צ'כיה וספרד. "באביב ובתחילת הקיץ יכולנו לראות את השפעת הסגרים שהוטלו. בחודש יוני מספר הנדבקים היה הנמוך ביותר. המאמץ השתלם", אמר קלוגה. "אבל בספטמבר אנחנו רואים עליה נרחבת בנדבקים, בעיקר בקרב בני 25-49". במקביל ניתן לראות עלייה בנדבקים גם בקרב בני 50-79.

בצרפת נרשמו השבוע כמה שיאים יומיים חדשים במספר המאובחנים. ביממה האחרונה אובחנו 10,593 צרפתים כחיוביים לקורונה וכמות המתים מקורונה יותר מהכפילה את עצמה לעומת השבוע שקדם לו. בבריטניה התריע הבוקר שר הבריאות, מאט הנקוק, כי אינו שולל הטלת סגר כולל ועלתה האפשרות לעשות זאת כבר בחודש הבא. "הטלת סגר היא המוצא האחרון, אך הממשלה תעשה מה שצריך כדי למגר את הנגיף הזה. מספר המאושפזים בבתי החולים מוכפל כל שמונה ימים", הוסיף השר. "אנו נעשה מה שצריך כדי לשמור על בריאותם של האזרחים ובודקים את האפשרויות".

במדריד, בירת ספרד, צפויים להודיע על הגבלות חדשות לבלימת המגפה. שר הבריאות הספרדי טען כי "העלייה במספר הנדבקים נובעת מצורת החיים של המהגרים בעיר הבירה, וכן בגלל צפיפות המגורים בחלק ממחוזות העיר". בספרד דווח שלשום על יותר מ-11 אלף נדבקים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תורים משתרכים מחוץ למרכז בדיקות קורונה בלונדון. ספטמבר 2020 (Kirsty O'Connor/PA via AP)

באוסטריה הכריזו הרשויות שהם בפתחו של גל שני. "אנו לפני חודשים קשים של הסתיו והחורף", צייץ הקנצלר סבסטיאן קורץ. "מספר הנדבקים עולה מיום ליום". גם ביוון וקרואטיה נרשמת עלייה חדה בנדבקים, ככל הנראה בעיקר בשל חידוש כניסתם של תיירים רבים למדינות אלו.

יותר מ-30 מיליון בני אדם אובחנו כנשאי הנגיף מאז פרוץ המגפה העולמית לפני חצי שנה, 7.3 מיליון מהם חולים פעילים נכון לעכשיו. קרוב למיליון בני אדם מתו מהמחלה הנגרמת מהנגיף ומסיבוכיה. כ-202 אלף ממקרי המוות אירעו בארה"ב, כ-135 אלף בברזיל, כ-85 אלף בהודו ו-72 אלף במקסיקו. כך לפי הנתונים שפרסמו המדינות ומוצגים באתר  Worldmeters.