דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
אלימות במשפחה

מחאה / הפגנת תמיכה באישה שנדקרה על ידי בעלה ביום שישי האחרון | "הקורונה הפכה את חייהן של נשים רבות בישראל לסיוט"

כ-200 נשים וגברים התכנסו אתמול (א') בערב מול בית הדין המחוזי בבאר שבע, במקביל לדיון בהארכת מעצרו של הגבר שדקר את אשתו במצפה רמון | דורשים תקציבים לטיפול באלימות במשפחה

מפגינות בבאר שבע (צילום: דוברות נעמת)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

למעלה ממאתיים נשים וגברים הפגינו אמש (ראשון) מול בית המשפט המחוזי בבאר שבע, במקביל לדיון בהארכת מעצרו של הגבר שדקר את אשתו ביום שישי האחרון במצפה רמון, ופצע אותה אנושות.

״אנחנו כאן היום, ביחד, בסולידריות עם הנפגעת. המקרה הזה היה יכול להמנע. סגר וחג הן הצטלבות של שתי נקודות תורפה קשות ביותר לנשים כשהאלימות במשפחה נמצאת בשיאה והממשלה לא עושה מספיק כדי למנוע את הרצח הבא", מסרו מארגנות ההפגנה.

המפגינים דורשים העברת תקציבים לטיפול בנושא האלימות במשפחה, ומבקשים להסב את תשומת לב הציבור לתופעה. "יש לנו, הציבור, מה לעשות: ישנם תמרורי אזהרה וחשוב לפתוח עיניים ואוזניים, להיות עירניים בבית, בבניין, בשכונה. ניסיון הרצח הזה נמנע בזכות שכן איכפתי שטרח לבדוק למה יש רעש כזה בדירה ליד. וזו דוגמא לכך שהתערבות שלנו יכולה להציל חיים", נאמר בהודעת המארגנים.

יו"ר נעמת, חגית פאר, אמרה בהפגנה: "הקורונה היא לא רק נגיף בריאותי וכלכלי אלא גם הפכה את חייהן של נשים רבות בישראל לסיוט" וקראה להחמרת הענישה כנגד גברים אלימים.

תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!