משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות סיכמו היום (חמישי) כי בעקבות הסגר שיחל ממחר בצהריים, משחקים בינלאומיים של קבוצות ישראליות יוחרגו וימשיכו כסדרם. זאת בהמשך להחלטת הממשלה על השהיית שלל מסגרות הספורט.

השר חילי טרופר סיכם מול מנכ"ל משרד הבריאות, על מתכונת חירום בה יותר לקבוצות הישראליות המתחרות במסגרות תחרויות בינלאומיות לקיים אימונים ולצאת למשחקים בינלאומיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות שהושגו. "המתווה שהושג יאפשר את המשך קיום המשחקים הבינלאומיים. בצער רב נאלצנו להודיע על השהיית כלל משחקי ליגות הספורט בישראל, כולי תקווה שנוכל לאפשר לספורט התחרותי בישראל לחזור במהרה ככל הניתן" אמר טרופר.

המשמעות היא שהקבוצות והנבחרת יוכלו להמשיך לפעול במסגרות האירופאיות. במסגרת ההחלטות, קבוצות זרות יוכלו להגיע ארצה ולשחק מול יריבות מישראל. כמו כן, משחקי ליגת העל בכדורגל ומשחקי גביע ווינר בכדורסל יידחו לפחות בשבועיים. משחקי קבוצות הכדורגל והכדורסל במפעילים האירופאיים יתקיימו, כמו גם משחקיה של נבחרת ישראל בכדורגל. הנבחרת צפויה להתמודד מול סקוטלנד, במסגרת חצי פלייאוף היורו (8.10) ובמסגרת ליגת האומות, מול צ'כיה (11.10 בבית) וסלובקיה (14.10, בחוץ).

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר