"אנחנו נמצאים בשיאה מלחמה מתמשכת, זאת מלחמה על הכלכלה ועל הבריאות, זו מלחמה על החיים. בימים האחרונים ברוב מדינות המערב מכה הגל השני של הקורונה. חלק מהמדינות מטילות סגרים. מנהיגות צריכה לקבל החלטות קשות, והיום לפנות בוקר קיבלנו את ההחלטה הקשה והנכונה.

"אחרי סגר זה אנחנו מקווים לעבור לסגר קל יותר לשבועיים" אמר ראש הממשלה, ואחרי השבועיים האלה נתקדם לתכנית הרמזור. רשת הביטחון הכלכלית שהבאנו תסייע למי שנפגע מהמשבר".

על הסגר אמר "בקצב הזה של ההדבקה לא יהיה מנוס מסגר הדוק, עדיף לעשות את זה בתחילת החגים. זה אומר להשאר בבית עם המשפחה הגרעינית. כל מקומות העבודה סגורים להוציא מקומות עבודה חיוניים. כל הפירוט מופיע באתר פיקוד העורף.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"ביממה אחרונה נפטרו 59 אנשים" אמר ראש הממשלה. "זה מחיר נורא. זה לא המחיר היחיד: מחקרים שקראתי לאחרוני אומרים שכ-20% מאלה שמחלימים מהקורונה יסבלו לכל חייהם מתופעות לוואי כרוניות – נכויות ומחלות כרוניות".

על ההפגנות אמר ראש הממשלה: "ההפגנות האנרכיסטיות מסייעות לי פוליטית. הן פוגעות באמון הציבור ומפוררות את המשמעת. זה מדגרת קורונה וזה מדגרת אנרכיה". בנוסף תקף את יו"ר האופיזציה והאשים אותו בכך שהוא מקדם חוסר ציות להנחיות הבריאות.

"אני מקדם עוד שני דברים" אמר נתניהו, "בדיקות מהירות לקורונה שנותנות תוצאות תוך דקות ולא שעות, וקידום חיסון למדינת ישראל. אני יכול להגיד כבר – יש אור לפני המנהרה."ה זו, רק אם נעמוד יחד, נקפיד על הכללים יחד, כך ננצח את המגיפה.