האסטרונאוטית האמריקאית קיית רובינס מתכננת להצביע בבחירות לנשיאות ארצות הברית מהחלל. כך אמרה לסוכנות הידיעות אי.פי, שציינה כי ההצבעה תיערך ממרחק של יותר מ-300 ק"מ מפני הקרקע בכדור הארץ. רובינס מוצבת כעת ב"עיר הכוכבים", מתקן האימונים של סוכנות החלל הרוסית הממוקם ביער מצפון למוסקבה, שם היא מתכוננת יחד עם שני קוסמונאוטים רוסים למשימתם הקרובה בתחנת החלל אליה ישוגרו באמצע אוקטובר.

"אני סבורה שזה חשוב מאוד שכולם יצביעו" אמרה רובינס, "אם ניתן להצביע מהחלל אז אני מאמינה שניתן לעשות זאת גם מכל מקום על הארץ".

הנשיא טראמפ וג'ו ביידן. (צילמים: Oscar Ivan Lopez / Shutterstock.com ו-AP Photo/Susan Walsh)

מרבית האסטרונאוטים האמריקאים מתגוררים ביוסטון. חוקי טקסס מאפשרים להם להצביע מהחלל באמצעות פתק הצבעה אלקטרוני מאובטח. פתק ההצבעה יטוס עם רובינס לחלל, ויחזור איתה מהמשימה בת ששת החודשים אליה היא יוצאת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"זה קריטי להצביע בדמוקרטיה שלנו", הוסיפה רובינס, "וזה כבוד גדול שניתנת לנו האפשרות להצביע מהחלל". זו תהיה הפעם השנייה בה רובינס תצביע מתחנת החלל, לאחר שבבחירות 2016 הייתה לאזרחית האמריקאית הראשונה בהיסטוריה שהצביע מהחלל. שבוע לאחר מכן, הצביעה מהחלל גם האסטרונאוט שיין קימברו, שהחליף אותה בתחנה בסוף אוקטובר 2016.

רובינס מתכננת לשבור שיאים נוספים במשימתה הקרובה. היא תהיה הראשונה שתערוך ריצוף DNA בחלל, תסייע בניסוי חדשני במערכת הלב וכלי הדם, ותערוך ניסויים נוספים במעבדת  תחנת החלל "אטום קר". בזמן שהותה בתחנה תיערך חגיגה לציון 20 שנה רצופות של נוכחות בני אדם בתחנת החלל הבינלאומית.