אחרי 4 שנים: עיתון הניו יורק טיימס חושף חלק מדו"חות המס של הנשיא טראמפ ומגלה- בשנת 2016 שילם הנשיא 750 דולר במס הכנסה בלבד. הדו"חות מראים גם כי הנשיא טראמפ לא שילם מיסים כלל ב-10 מתוך 15 השנים שקדמו להיבחרותו.

אחת הדרכים בהם הפחית את חבות המס שלו הייתה דיווח על הפסדים גדולים בחלק מעסקיו, ושימוש בשיטות מפוקפקות שעל פי הדיווח הובילו לכך שקיבל החזר מס של 72.9 מיליון דולר.

החשיפה מגיעה שבועות לפני אחת ממערכות הבחירות הטעונות ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, וכשעל פי מרבית הסקרים טראמפ צפוי להיות הנשיא הראשון מזה מערכות בחירות רבות שמפסיד בבחירות לכהונתו השנייה. ביום שלישי בערב (רביעי לפנות בוקר בשעון ישראל) יערך ראשון בין טראמפ למועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הדיווח, עיתון הניו יורק טיימס הצליח להשיג מיגע על תשלומי המיסים של טראמפ, אותם הוא סירב לחשוף על אף שמתנגדיו קוראים לו לעשות זאת מאז לפני בחירות 2016. המידע שנחשף מלמד כי לא רק שטראמפ שילם כמות מזערית של מס הכנסה בשנים האחרונות, אלא שמצב העסקים שלו גרוע בהרבה מכפי שהוא פרסם. על פי התחקיר, חלק גדול מהעסקים של טראמפ הפסידו כספים בשנים האחרונות, והוא עצמו שקוע בחובות שאמורים להגיע למועד פרעונם בקרוב.

על פי התחקיר הנשיא טראמפ שיקר לגבי היקף הכנסותיו לאורך שנות כהונתו. למשל, בשנת 2018 הצהיר טראמפ שהרוויח כ-434 מיליון דולר מעסקיו השונים. למעשה, טוענים בניו יורק טיימס, באותה השנה הפסיד טראמפ 47.4 מיליון דולר.

מהתחקיר עולה גם כי על אף ההפסדים עליהם דיווח הנשיא טראמפ המשיך ליהנות לאורך כל השנים שנבחנו מסגנון חיים מפואר וראוותני וכנשיא זכה בניכויי מס על שורה ארוכה של הוצאות, ביניהם 70 אלף דולר על עיצוב שיער להופעות טלוויזיוניות.

"נראה שרוב, אם לא כל המידע הוא שגוי" הגיב לפרסום אלן גרטן, אחד מצבא עורכי הדין שטראמפ מחזיק כדי לנהל את תיקי המסים שלו. לאורך כל העשור הנסקר הנשיא טראמפ שילם עשרות מיליוני דולרים במיסים, מיליונים מתוכם שולמי מאז הגשת מועמדותו לנשיאות ב-2015". בניו יורק טיימס טוענים כי גרטן התייחס דווקא למיסים השונים שטראמפ שילם בעבור מועסקיו, כמו תשלומי ביטוח לאומי.​