חברי ועדת הכספים העבירו הבוקר (ג׳) ביקורת על התנהלות משרד האוצר, שמבקש הגדלה נוספת של מסגרת ההוצאה במקביל לתת ביצוע של תקציב הקורונה. הוועדה דרשה לקבל פירוט של ביצוע סעיפי התקציב עד כה לפני האישור. אלא שככל הנראה, הוועדה תצביע לבסוף בעד העלאת החוק לקריאה שנייה ושלישית בכנסת, ותקיים את הדיון על ביצוע התקציב רק אחרי ה-12 באוקטובר אז יפורסמו נתוני ביצוע התקציב.

נציגת אגף התקציבים שירה עמיאל. ועדת הכספים, היום. 29 בספטמבר 2020. (צילום: דוברות הכנסת, יהונתן סמייה)

יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק פינדרוס (ש״ס), אמר לנציגת אגף התקציבים, שירה עמיאל: ״בין השורות אני מבין שגם את חושבת שיישארו עודפים בתקציב״. היא מצידה אמרה שנכון לעכשיו הם צופים שהתקציב ייצא במלואו, וממילא אין אפשרות להעביר סכומי כסף בין הסעיפים. ״אנחנו היינו מעדיפים שיהיו עודפים שנעביר לשנה הבאה מאשר חוסרים השנה״, אמרה עמיאל.

תקציב הקורונה: תכנון מול ביצוע (נתונים: משרד האוצר | עיצוב: אידאה)

ועדת הכספים אישרה הגדלה של מסגרת ההוצאה לקורונה לחודש דצמבר לטובת מענק שימור עובדים, ביטול הקיצוץ בדמי האבטלה והרחבת התנאים לקבלת תמיכה לעסקים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) אמר שהוא דורש לקבל את צפי ההוצאה בפרישה לחודשים, ונציגת האוצר ענתה שהיא תבדוק את הנושא  עם החשב הכללי ותחזור אליו עם תשובה בהמשך.

נתוני האוצר מראים שתקציב הקורונה נמצא כבר עכשיו בתת ביצוע של 13.6 מיליארד שקלים. כשליש מצפי ההוצאה, טרם בוצע. מהנתונים עולה פער הולך ומתרחב בין ביצוע תקציב הקורונה בפועל לבין תקרת ההוצאה שקבע משרד האצר.