"אנחנו במלחמה, מדינת ישראל נמצאת במלחמה. זו מלחמת עולם, לא מלחמה נקודתית. כל העולם במאבק הזה, זו מלחמה קשה מאוד בנזק לנפש וקשה לא פחות בנזק לכלכלה. מה שמונח על הכף במלחמה הזאת אלה רבים מהישגיה של ישראל משחר הקמתה שעלולים לרדת לטמיון", כך אמר הערב (שלישי), השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בתדרוך לעיתונאים שערך יחד עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ומ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן. מוקדם יותר ערכו השלושה סיור משותף בתל אביב לבדיקת אכיפת ההנחיות.

הפגנה מחוץ למטה מחוז ת"א של המשטרה, בזמן מסיבת עיתונאים של שר הבריאות יולי אדלשטיין והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. (צילום: יהל פרג')

"הדרך היחידה שלנו להציל את מדינת ישראל מקריסת מערכות, היא לעזוב את כל היתר, הוויכוחים שאתם שומעים פה ברקע, לעזוב את כל יתר הוויכוחים, מעניינים וחשובים ככל שיהיו ולהתגייס למאבק".

"כל מה שנדרש מאיתנו כדי להציל את חיינו ואת חיי היקרים לנו", הוסיף, "זה להקפיד על ההוראות. כן למסכות ולריחוק החברתי, לא להתקהלויות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך דבריו של השר נשמעו מעל למאתיים המוחים שהתאספו מחוץ למטה מחוז תל אביב, בו מתקיים התדרוך. המפגינים קוראים "שוחד, מרמה, הפרת אמונים", "משטרה פוליטית" ו"הון שלטון עולם תחתון".

הפגנה מחוץ למטה מחוז ת"א של המשטרה, בזמן מסיבת עיתונאים של שר הבריאות יולי אדלשטיין והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. (צילום: יהל פרג')

השר אדלשטיין: "עם כל הקושי החברתי והכלכלי, הרוב המכריע של הציבור הישראלי נשמר, שומר על בריאותו ומקשיב להנחיות משרד הבריאות. נכון שיש כאלה שמפירים, ובמפירים האלה מטפלת משטרת ישראל".

עוד הוסיף כי "ייקח שבועות ארוכים עד שנראה את הירידה בתחלואה. זה לא פשוט, אנחנו נבוא מחר לקבינט הקורונה עם תוכנית יציאה הדרגתית. לא נחזור על טעויות והפעם נהיה זהירים מאוד. לא יעזרו שום לחצים ושום לובי. אנחנו נשחרר את המשק שלנו בזהירות הנדרשת מבחינה רפואית".

"מצפה להמשיך להשמיע את הקול שלי"

רז, בת 30 מתל אביב, שהשתתפה במחאה מחוץ לבניין המשטרה ל'דבר': "הגיע הזמן לשינוי, כמו בחיים כולנו מפחדים משינוי, ולפעמים צריך לצאת ולעשות את השינוי הזה, מבלי לחשוב כמה רחוק נגיע. אנחנו עכשיו ביחד, וזה חזק. הקורונה הזיזה אנשים מהנוחות שלהם ופגעה לנו בכיס. זה פגע בהורים שלי שהם ביביסטים, והם עדיין איתו, והם מפחדים לעשות שינוי. וכצעירים זה הזמן שלנו".

רז, בת 30 מתל אביב: "הגיע הזמן לשינוי". (צילום: יהל פרג')

גילה, בת 60 מתל-אביב: "כל העניין של ההדבקה הוא ספין. זה ברור שאין הדבקה בהפגנות. שיראו נתונים, צריך סטטיסטיקה. אני מגיעה כבר חודשיים, מצפה להמשיך להשמיע את הקול שלי. יש פה אנרגיה שלא תפסיק. ברור לי שנתניהו לא יתפטר מהר. מצפה להשפיע על דעת הקהל, על אנשי ציבור. גם אחרי ההחלטה אני לא אשב בבית, נמצא דרך להפגין גם אחרי ההחלטות של הכנסת".