חללית האספקה סיגנוס, של תאגיד נורת'רופ גראמן וסוכנות החלל האמריקאית נאסא, התחברה בהצלחה לתחנת החלל הבינלאומית. החללית הביאה עימה ציוד במשקל 3.5 טון, כמו גם את הלוויין הראשון של אוניברסיטת אריאל הישראלית.

החללית תספק לתחנה ציוד מדעי, ציוד מחשוב, ציוד הליכה בחלל, מצרכים ואף אסלה חללית מסוג חדש.

הלוויין הישראלי, SATLLA-1, יישלח מתחנת החלל הבינלאומית במהלך חודש נובמבר, ויחל במשימתו. הלוויין הזעיר, בגודל עשרה על עשרה על עשרה סנטימטרים, אמור לבחון את יכולותיהן של ארבע טכנולוגיות נסיוניות: איכון מיקומו באמצעות צילום הכוכבים, בקרת יציבות, מערך נורות LED לזיהוי משמי ישראל ומערכת תקשורת בהספק נמוך.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך דצמבר, ישוגר SATLLA-2, בגודל חמישה על חמישה על עשרה סנטימטרים, שיכלול גם מערכת לייזר. הלוויין הזה יבדוק כיצד היא נקלטת מערכת הלייזר בתחנת הקרקע של האוניברסיטה.

הלוויין השלישי בסדרה SATLLA-3 נמצא בשלבי תכנון, וצפוי להיות משוגר בסוף 2021. הוא צפוי לכלול מערכות תקשורת מתקדמות, וכן יכולת בינה מלאכותית משמעותית.

מתקן שירותים בעלות של 23 מיליון דולר

גולת הכותרת של המשלוח הנוכחי היא המערכת האוניברסלית לניהול פסולת (UWMS), השם הרשמי של מתקן שירותים מתקדם עשוי טיטניום בעלות של 23 מיליון דולר שמגיע למשקל של 45 ק"ג ולגובה של 71 ס"מ. מדובר בממדים קטנים לעומת שני בתי השימוש הנוכחיים בתחנה, וזאת על מנת לאפשר התקנה עתידית על קפסולות האוריון שישגרו אסטרונאוטים לירח בהמשך העשור.

מתקן UWMS מבוסס על מערכת ואקום ששואבת את הצרכים מהגוף בסביבה של חוסר כוח משיכה והוא יוכל למחזר את המים מהשתן לצורך שימוש חוזר. המתקן גם נועד להקל על אנשי הצוות באמצעות מתקני אחיזה לידיים ולרגליים ויש לו גם מושב אסלה עבור האסטרונאוטיות.

"אנחנו כבר ממחזרים כ-90 אחוז מכל הנוזלים מבוססי המים על תחנת החלל, כולל שתן וזיעה", הסבירה האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר. "מה שאנחנו מנסים לעשות בתחנת החלל הוא לחקות מרכיבים של מעגל מחזור המים הטבעי של כדור הארץ כדי לקבל מחדש מים מהאוויר. וכשזה נוגע לשתן על תחנת החלל, הקפה של היום הוא הקפה של מחר".