מאות אלפי מפגינים נאספו במהלך מוצאי שבת במאות מוקדים ברחבי הארץ במחאה על השחיתות השלטונית וטיפול הממשלה במשבר הקורונה, ובקריאה לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו. לטענת תנועת 'הדגלים השחורים', אחד מהארגונים המובילים את המחאה, בהפגנות השתתפו כ-210 אלף בני אדם. עד כה דיווחה המשטרה על מעצר או עיכוב של שמונה מפגינים – ארבעה בתל אביב וארבעה בירושלים, וכן של שני אזרחים שהפריעו להפגנות בחולון.

בתל אביב התעמתו מפגינים עם שוטרות באזור כיכר הבימה, ומפגינה אחת נעצרה בחשד שריססה צבע על ניידת משטרה. המשטרה דיווחה על שוטרים שנפגעו מהשלכת חפצים ומיצגים לעברם. המפגינים נאספו בכיכר הבימה ויצאו לתהלוכה שכללה מיצגים בדמות צוללות, ובהמשך החלו מספר תהלוכות נוספות בצירי תנועה מרכזיים בעיר. על אף שהתהלוכות לא תואמו עם המשטרה, חסמו השוטרים צירים מרכזיים באזור לתנועת כלי רכב ואפשרו אותן.

הפגנה בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90).

בירושלים יצאה קבוצת מפגינים לתהלוכה מכיכר פריז הסמוכה למעון ראש הממשלה, לפי הודעת המשטרה, התהלוכה לא תואמה עמה, וארבעה מפגינים נעצרו או עוכבו לחקירה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בחולון עצרה המשטרה שני צעירים שלטענת המשטרה הפרו את הסדר במהלך מחאה באזור המדיהטק בחולון. לפי הודעת המשטרה, העצורים ניסו לקרוע דגלים של המוחים וכאשר כוחות המשטרה שהיו במקום הורו להם להתרחק מהמקום, על מנת למנוע עימותים ביו הצדדים, הם סירבו להישמע להוראותיהם.

במהלך הערב פרסמה המשטרה כי תנועת 'קריים מיניסטר' קוראת למפגינים ברשתות החברתיות להגיע להפגנות מצוידים בגז מדמיע על מנת לתקוף שוטרים, תוך הסתמכות על פוסטים מזויפים שהופצו בקבוצות של פעילי ימין. תנועת קריים מיניסטר הודיעה כי מדובר ב"פייק ניוז. זיוף נמוך ושפל" וטענה ל"טביעות אצבע ברורות של אנשיי בלפור". התנועה מסרה כי תגיש תלונה במשטרה. מאוחר יותר פרסמה דוברות המשטרה כי "לפני זמן קצר יצאה הודעה מטעם דוברות קריים מיניסטר המודיעה כי הפרסומים הקוראים להצטייד בגז מדמיע ובאמצעים פוגעניים אחרים לא פורסמו מטעמם וכי מדובר בפייק ניוז".

עימותים בין מפגינים לשוטרים בהפגנות מחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, כיכר הבימה בתל אביב, 10 באוקטובר 2020 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

עימותים בין מפגינים לשוטרים בהפגנות מחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, כיכר הבימה בתל אביב, 10 באוקטובר 2020 (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

ההפגנה בכיכר רבין (צילום: הדגלים השחורים)

ההפגנה בחיפה, צומת רחובות בלפור, מסדה. (ללא קרדיט)

המחאה בחיפה (ללא קרדיט)

הפגנה באפרת (צילום: הדגלים השחורים)

הפגנה במחלף וולפסון בתל אביב (צילום: חן עקיקי)

הפגנה בפלמחים (צילום: הדגלים השחורים)

הפגנה ברחוב ערבי נחל בתל אביב (צילום: גדי רימר)

במסגרת ההגבלות נערכו ההפגנות במרחק של עד ק"מ מהבית. במשטרה הדגישו שיש לשמור על כללי הריחוק החברתי וחבישת מסכה בזמן ההפגנות.

בטרם ההפגנות פרסמה תנועת 'הדגלים השחורים' הודעה בעמוד הפייסבוק שלה, לפיו "גם השבת נצא למחות על כרסום יסודות הדמוקרטיה, על שלטון מושחת, על ניהול משבר כושל הנובע מאינטרסים אישיים, על אבטלה גואה, על ילדים בלי עתיד, על מדינה בקריסה".

הפגנה בפתח תקווה (צילום: ניצן צבי כהן)

הפגנה בנערן, בקעת הירדן (צילום: שירן בן יעקב)

בהתאם להכרזה על 'מצב חירום מיוחד' מוגבלות ההפגנות לעד קילומטר אחד מהבית. מצב חירום זה הוארך ביום רביעי האחרון בשבוע, וביום רביעי יובא שוב לאישור הממשלה.