בתגובה לפניית ארגוני השחקניות, הודיע היום (שלישי) משרד התרבות והספורט כי האישור לחדש את האימונים חל גם על קבוצות הליגות המקצועניות בכדורסל ובכדורגל נשים.

עודד שעשוע, מנכ"ל הארגון: "עוד בשורה גדולה לספורט הישראלי. מודה למשרד התרבות והספורט על שיתוף הפעולה עמנו השחקנים. אנחנו בטוחים שהמשך שיתוף הפעולה בינינו יביא לתוצאות חיוביות נוספות למען הספורט הישראלי. כשחקנים וכשחקניות מקצועניים, נדאג לשמור על כל ההנחיות הבריאותיות באופן המחמיר ביותר ולהוות דוגמה לאוהדי הספורט בישראל".

עודד שעשוע, מנכ"ל ארגון שחקני הכדורסל (צילום: אלבום פרטי)

יערה יצחקי, חברת הנהלת הארגון: "המאבק השתלם וקבוצות ליגת העל יוכלו לחזור לאימונים. הצעד של החזרת האימונים בליגה הראשונה – בתקווה שקבוצות ינצלו אותו כדי להתכונן לעונה, הוא מבורך. מגיע שאפו לכל מי שעבד סביב השעון כדי שזה יקרה, כולל משרד הספורט שדחף לשם ללא הרף".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יערה יצחקי במדי מכבי עירוני רמת גן (באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

יצחקי הוסיפה כי,  "חשוב לזכור שהעבודה עוד לא הסתיימה, לא נעצור עד שהאימונים בליגה הלאומית לנשים יחזרו גם הם. זה צעד ראשון אבל משמעותי להכרה שמגיעה לענף כדורסל הנשים בארץ, ואני שמחה שזו ההחלטה שהתקבלה".

קארין סנדל, יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל: "בסגר הקודם, ליגת העל לנשים לא הוגדרה כמקצוענית, מה שאפשר להשאיר אותה סגורה כשליגות הגברים שבו לפעילות. אבל לא עוד. זהו עוד צעד חשוב מני רבים לקידום הספורט הנשי בישראל".