הנהלת הוועד האולימפי בישראל מינתה את שייטת העבר, עו״ד ורד בוסקילה, לתפקיד הממונה למניעת הטרדה מינית ומוגנות בספורט. בוסקילה, תחליף את שלומית ניר-טור שמונתה לתפקיד זה באפריל 2018 והייתה הממונה הראשונה בוועד האולימפי בישראל. במהלך כהונתה הטמיעה ניר-טור באיגודי הספורט האולימפיים ואירגוני הרוחב את התקנון למניעת הטרדה מינית ומוגנות בספורט.

בוסקילה שהתחרתה במפרשית מדגם 470 ובדגם 420, היא בעלת מדליית ארד מאליפות העולם (קרואטיה 2004) ו-3 פעמים סגנית אלופת אירופה (2001, 2004, 2005). ייצגה את ישראל ב-3 אולימפיאדות (אתונה 2004, בייג'ינג 2008 ולונדון 2012) וסיימה במקום רביעי ביחד עם ניקה קורניצקי, באולימפיאדת בייג'ינג. כיום היא מכהנת כסמנכ"ל הועד האולימפי בישראל.

עו״ד ורד בוסקילה, נבחרה לתפקיד הממונה למניעת הטרדה מינית ומוגנות בספורט (צילום: הוועד האולימפי בישראל)

בשנתיים האחרונות הוקמה הוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי בישראל. התקיימו השתלמויות בנושא, פורסם מידע כתוב למערכות הניהול בספורט, לספורטאים וספורטאיות, למאמנים ולמאמנות וראשי האירגונים, נפתחה קטגוריה בנושא באתר הרשמי של הוועד האולימפי בישראל והתקיימה הוועידה הבינלאומית הראשונה לספורט ומגדר של הוועד האולימפי בישראל שעסק בנושאים אלו.  

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי סוזי יוגב "אנו מודים לשלומית ניר טור על תקופת עשייה משמעותית ומאחלים לורד בוסקילה הצלחה בתפקיד חשוב זה בנוסף על תפקידיה בוועד האולימפי בישראל. אנו מוקיעים כל תופעה של הטרדה מינית או פגיעה בכבוד האדם ונמשיך לפעול בנחישות ובאפס סובלנות על מנת להבטיח לספורטאים ולספורטאיות כמו גם למאמנים והמאמנות מרחב בטוח ומוגן".