משרד הבריאות מתנה הורדה של הגבלות הסגר בירידת מקדם ההדבקה. על פי המשרד יש לרדת מתחת לרף של 0.8. נכון ליום שלישי השבוע, מקדם ההדבקה עמד על 0.66. זו ירידה מיום ראשון האחרון, אז עמד מקדם ההדבקה על 0.87 – כך על פי אתר 'מגן לישראל'.

מספר הנדבקים החדשים ירד גם הוא ועמד אתמול על 1,994 חולים מאומתים. הקריטריון שקבע משרד הבריאות היה 2,000 נדבקים חדשים ליום, ולכן גם מספר זה מאפשר את התחלת ההקלות בסגר.

בראיון לגלי צה"ל אמר פרופ' רוני גמזו שבנתוני תחלואה כאלה אפשר להתחיל לפתוח את הסגר. ״בהחלט אפשר בתחילת השבוע לעשות את הצעד הראשון של ההקלות. כרגע יש 2,000 מאומתים ביום, ומקדם ההדבקה ירד ל-0.8. נמליץ ללכת בתחילת השבוע לצעד ההקלות הראשון: פתיחת המגזר הפרטי שלא מקבל קהל, והלימודים לגיל הרך 0-6״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשעות הקרובות צפוי להתכנס קבינת הקורונה, בו יוכרע האם ואילו הקלות יכללו בצעד הראשון בשבוע הקרוב. על פי המתווה שהציג משרד הבריאות גני הילדים ייפתחו וכן בתי עסק שאין בהם קבלת קהל, אך גם צימרים, נתב"ג, גנים לאומיים, חופי ים ושירותי טייק אוויי צפויים לעמוד על הפרק.

שיעור הבדיקות החיוביות ממשיך להיות נמוך ועומד כבר יומיים על 5.4%. אתמול (רביעי) בוצעו 39,602 בדיקות, וביום שלישי בוצעו 41,628 בדיקות לאיתור נדבקים. הפרופ' גמזו התייחס לנתון שמתעלם מבדיקות הסקר שנערכות, ולפי שיטת חישוב זו, "שיעור הבדיקות החיוביות עומד על כ-8%", כדבריו.

נתונים מעודדים נוספים ניתן לראות במספר החולים הקשים שממשיך לרדת ועומד על 734, כמעט 200 חולים פחות מהשיא לפני כשבוע. עם זאת, מספר המונשמים ממשיך לעלות ועומד 253. סך הכל מתו מהמחלה ומסיבוכיה 2,099 בני אדם בישראל, ומדי יום ממשיכים למות מהמחלה עשרות חולים.