כ-600 עובדי השיווק ברשתות החרדיות 'נתיב החסד' ו'ברכל טוב' שבבעלות איש העסקים שמואל אטיאס החלו במהלך התאגדות בהסתדרות. ההתאגדות נעשתה על רקע רצונם של העובדים לשפר ולהסדיר לראשונה את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי, בייחוד נוכח האתגרים הרבים, הקשיים וחוסר הוודאות שמשבר הקורונה יצר במשק.

העובדים המתארגנים מגיעים מסקטורים שונים ומגוונים, לרבות סדרנים, קופאים, עובדי מעדנייה ועובדי מחסן. ועד הפעולה המוביל מקרב העובדים את המהלך: "בחרנו להתאגד מתוך אמונה שעובדים שטוב להם ושנהנים מביטחון בעבודה, הינם עובדים טובים יותר אשר יצעידו את הרשת קדימה. אנו מצפים לפתוח בשיח ענייני ומכבד עם ההנהלה, לטובת העובדים והחברה כאחד".

ועד הפעולה מלווה על ידי האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, אשר מסר: "אנו מתחילים את מהלך ההתארגנות בימים אלה ומקווים לסיימו בקרוב. אנו קוראים להנהלה שלא לפגוע בזכותם של העובדים להתאגד, אשר הינה זכות יסוד במדינת ישראל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לרשתות השיווק 'נתיב החסד' ו'ברכל טוב' למעלה מ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, בעיקר בערים ובשכונות חרדיות. על מנת לזכות ביציגות ולהקים וועד עובדים, נדרשים עובדי הרשתות לגייס שליש מהעובדים לשורות ההסתדרות, וכך יצטרפו לכ-800 אלך העובדים והעובדות במשק המיוצגים על ידי ההסתדרות, ויוכלו לשאת ולתת מול ההנהלה לשיפור ועיגון זכויותיהם.

העשור האחרון התאפיין בגל גדול של התאגדויות במשק, ובין היתר בשורה של התאגדויות עובדים במגזר החרדי – שבעבר כמעט ולא היה מאוגד. בין היתר הוקמו וועדי עובדים במוסדות חינוך חרדיים, הוקם וועד ארצי של משגיחי כשרות, וועדי עובדים בתחום שירותי הדת כגון ועד הבלניות, וכן וועדי עובדים בבית החולים החרדי מעייני הישועה בבני ברק.