אלימות כלפי מפגינים ברחבי הארץ בפתחו של סוף השבוע ה-17 ברציפות של מחאות נגד ראש הממשלה נתניהו בשל מה שהמוחים מגדירים כטיפול כושל במשבר הבריאותי והכלכלי.

אלפים רבים הגיעו הערב (חמישי) לכיכרות הערים, לגשרים ולצמתים בכל רחבי הארץ מצוידים בדגלים שחורים, דגלי ישראל ושלטים עם מסרים של מחאה.

מספר תקיפות אלימות של מפגינים התרחשו במהלך הערב: בחולון רוסס שוב גז מדמיע כלפי מפגין, מרסס הגז נעצר על-ידי המשטרה; במקביל, אחד מראשי תנועת 'קריים מיניסטר' הותקף יחד עם צלם של עיתון 'הארץ', על-פ החשד, בידי חברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה'. בצמתים אחרים התלוננו מפגינים על קריעת שלטים בידי המתנגדים להם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המחאה בתל אביב נגד ראש הממשלה. 10 באוקטובר 2020. (צילום: גיל יערי/פלאש90)

מ'קריים מיניסטר' נמסר בעקבות התקיפה כי "הנאשם המסית מבלפור וחבריו לארגון הפשע סימנו את פעילי המחאה כאוייבים וכלבי התקיפה המוסתים מ'לה-פמיליה' הגיעו הערב לחולון צמאים לדם. אין לנו שום ציפייה שמי שביסס את שלטונו על פילוג, הסתה ושיסוי ייקח אחריות ויגנה". סדי בן שטרית, פעיל מרכזי בארגון שהיה במקום עם ילדו בן ה-8, הגיש תלונה במשטרה בעקבות התקיפה.

בביתר עלית הפגינו חרדים כנגד המשך הסגר בערים אדומות. רכב ביטחון של המועצה פגע במפגין והעיף אותו אל כביש. מהמועצה נמסר בתגובה כי הם רואים בחומרה רבה את האירוע הקשה וכי העניין ייבדק לעומק. מהמשטרה נמסר כי נהג הרכב עוכב ונפתחה חקירה לברור נסיבות המקרה.

המחאה בתל אביב נגד ראש הממשלה. 6 באוקטובר 2020. (צילום: גיל יערי/פלאש90)

בתל אביב, שם התקיימו בשבועות האחרונים המחאות הגדולות ביותר, התקיימה הערב תהלוכה שהוגדרה על ידי המשטרה כ"בלתי חוקית".  במשטרה הפצירו במוחים להקפיד על הנחיות הבריאות ולשמור על ביטחונם ועל ביטחון השוטרים. לאחר שבמספר הפגנות הגבילה המשטרה את הצעדות שקיימו המוחים, במוצאי שבת האחרון הקלה המשטרה על הצעדות, ומספר החיכוכים ירד משמעותית.