שחקני הפועל תל אביב הכריזו הבוקר (שישי), באמצעות ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, על סכסוך עבודה. ההכרזה הגיעה בעקבות הוצאת השחקנים לחל"ת בתקופת הסגר השני והלנת השכר, לטענתם, מצד המועדון,

"הנהלת הפועל תל אביב חצתה קו אדום" אמר ראש חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון. "פגיעה חד צדדית בשכרם של השחקנים והוצאתם לחל"ת באופן רטרואקטיבי, היא צעד כוחני ובלתי אנושי, במיוחד בימים אלו בהם השחקנים חרדים לעתיד הכלכלי שלהם ושל משפחותיהם".

יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות: "הנהלת הפועל תל אביב חצתה קו אדום" ניר אלון  (צילום: יאיר צוקר)

אלון הוסיף כי, "לאחר שהנהלת הקבוצה לא נענתה לפנייתנו, נאלצנו להכריז על סכסוך עבודה בשם השחקנים. המשמעות – היה והלנת השכר תימשך תהיה לשחקנים אפשרות חוקית לשבות החל מ-30.10. אנחנו נתמוך בהם עד שהצדק ייעשה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתביעה שהגישו אתמול לבית הדין לעבודה, ההסתדרות וארגון שחקני ושחקניות הכדורגל נגד הנהלת הפועל ת"א והרשות לבקרת תקציבים, הם מבקשים למנוע קיצוץ בשכרם של שחקני הפועל ת"א לחודש ספטמבר. התובעים דורשים לשחרר כספים (באמצעות הרשות לבקרת תקציבים) לתשלום הפרשי השכר להם זכאים השחקנים ולבטל את החלטת המועדון להוציאם לחל"ת באופן רטרואקטיבי.

הפועל תל אביב מול בית"ר ירושלים. 17 בפברואר 2020 (צילום: פלאש90)

ארגון השחקנים הודיע כבר ביום רביעי, על כוונתם של השחקנים להכריז סכסוך עבודה. במכתב ששלח ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון, כתב: "אנחנו רואים בחומרה רבה את הפעולה החד צדדית שבוצעה, את היעדר השיח ואת הכוחנות שהפגנתם בפועלכם", הוסיף אלון, "מדובר בצעדים שאינם חוקיים והם אסורים על פי דין. אני דורש מכם לבטל לאלתר את הקיזוז ולהזין שכר מלא לשחקנים כבר כעת".