ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל החליטה אתמול (שישי) על תנאי הסגר בערים האדומות: הסגר יימשך עד יום רביעי, מסגרות החינוך הרך ייפתחו ויעוגנו תקנות שיגנו על העובדים מפני פיטורין. בתי עסק בערים אלו יישארו סגורים.

הערים והשכונות המוגדרות היום כאדומות הן: חלקים מבני ברק, רכסים, ביתר עילית, אלעד, מודיעין עילית והשכונות רמת שלמה, רמת אשכול ומטרסדוף בירושלים.

מנהל ״מגן ישראל״, הפרופ' רוני גמזו, ואלוף (מיל') רוני נומה, המרכז את הפעילות מול המגזר החרדי, הביעו הערכה למאמצי התושבים וראשי הערים, וקראו לתושבים ולמנהיגים "להמשיך להקפיד על מניעת מפגשים והתקהלויות בימים הקרובים ובמקביל ללכת ולהיבדק על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ולהוריד את רמת התחלואה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הפרופ' גמזו אמר מוקדם יותר שלאור המגמות המסתמנות מנתוני התחלואה ניתן יהיה לשחרר את הערים האדומות מסגר כבר ביום רביעי.

בהודעת משרד הבריאות נאמר כי "תתאפשר כניסה ויציאה מהאזורים המוגבלים לתלמידי חינוך מיוחד, נוער בסיכון ומוסדות חינוך ורווחה שפעילותם הותרה".

חברי ועדת השרים הביעו הערכה לעבודת ראשי הערים והתושבים בערים האדומות ששמרו על ההנחיות והורידו את התחלואה בצורה ניכרת באופן מרשים בערים אדומות רבות. לדבריהם, "במספר ערים אדומות התחלואה נותרה גבוהה ביחס לתחלואה הארצית, ונציין שגם שם נעשו מאמצים להורדת התחלואה".

השר עמיר פרץ קרא ליצירת רמזור כלכלי הכולל פיצויים שיינתנו לבעלי עסקים ותושבים באזורים המוגבלים. "אם מגבילים – מפצים. כדי שנוכל לממש את תכנית הרמזור ולקבל את שיתוף הפעולה מהתושבים באזורים האדומים שיישארו מוגבלים בתנועה ובפעילות, אנו חייבים לבנות מתווה פיצוי ידוע מראש נדיב יותר וגמיש יותר".