איש העסקים והתעשיין מיכאל שטראוס הלך היום לעולמו, בגיל 86. שטראוס שימש כיו"ר קבוצת שטראוס בשנים 1975 עד 2001, אז העביר את השליטה בחברה לביתו עופרה שטראוס, אך המשיך לכהן כיושב ראש שטראוס אחזקות, המחזיקה במניות המשפחתיות בחברה.

שטראוס נולד בגרמניה ועלה עם הוריו לישראל בשנת 1936. אימו הקימה מחלבה קטנה ממנה צמחה חברת שטראוס, שנוהלה בתחילה על ידי אביו, ריכרד. תחת הובלתו התרחבה החברה, לרבות בשוק הבינלאומי בחתימת הסכמים עם תאגיד יוניליוור וחברת דנונה, שאף רכשו נתחים בחברת שטראוס.

אימפריית המזון שבנה שטראוס כוללת לצד חברת שטראוס את עלית, יטבתה, יד מרדכי, שטראוס מים ועסקי קפה חובקי עולם, המעסיקים כ-6,500 עובדים בישראל וכ-15 אלף ברחבי העולם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פעילותו הציבורית כללה חברות בוועדה המצומצמת של ענף החלב, עמידה בראש המרכז הישראלי לניהול, איגוד המפרסמים, ואגף המזון בהתאחדות התעשיינים בישראל וחברות בוועדות ציבוריות שונות. כמו כן היה פעיל בהתנדבות למען העיר עכו.

הותיר אחריו שלושה ילדים: עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת המזון שטראוס גרופ, עירית שטראוס ועדי שטראוס.

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, כתב בחשבון הטוויטר שלו: מיקי, אנו מבטיחים לשאת את הלפיד שלך הלאה. התעשייה הישראלית תמשיך להוביל את הכלכלה והחברה בישראל ביוזמה, חדשנות ועקשנות. חברות התעשייה הישראלית היום כולן מרכינות את ראשן בכבוד