15 אלף בני אדם הפגינו במוצאי השבת מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, לפי הודעת המארגנים. כ-260 אלף איש הפגינו משעות אחר הצהריים על גשרים ובכיכרות הערים, במה שהפך מעין מסורת לאחר הטלת הגבלת התנועה למרחק קילומטר מהבית במסגרת הסגר המסתיים בימים אלו.

המשטרה והמפגינים הביעו דריכות לאור מקרי האלימות שהופנו נגד המוחים בשבועות האחרונים. בחולון, שם הותקפו מפגינים ביום חמישי האחרון, צפויים להתרכז מפגינים רבים והמשטרה נערכה בעיר בכוחות מתוגברים.

מפגינים בבילינסון. (צילום: הדגלים השחורים)

תושב קרית ים נעצר בחשד שריסס גז מדמיע אל עבר מפגינים בחיפה בשעות הערב. עוד נעצרו אדם כבן 60 הובא לחקירה לאחר שנחשד באיומים כלפי מפגינים והפרעה לסדר הציבורי; חשוד בן 19 שריסס חומר לא מזוהה כלפי מפגינים בתל אביב; חשוד בן 54 שהכה את אחד המפגינים בפניו ברחוב קויפמן בתל אביב ושני חשודים בני 17 ו-20 שריססו גז מדמיע מרכב נוסע כלפי מפגינים ביפו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי הודעת המשטרה, מאות מפגינים יצאו לצעדה בלתי מאושרת מכיכר פריז תוך הפרעות לתנועה. המשטרה עצרה שלושה מפגינים בחשד להפרעה לסדר הציבורי.

שרת החוץ לשעבר ציפי לבני נאמה בהפגנה בכיכר רבין ואמרה: "לא יכולתי לשתוק עוד ובאתי לומר לראש הממשלה – עד כאן. באתי להגיד לכם תודה מפגיני ישראל על הנחישות שלכם מול ההנהגה שעסוקה בעצמה ומפלגת. אתם התרופה הטובה ביותר נגד הייאוש. אתם לא דור אבוד, אלא דור של תקווה. אדוני ראש הממשלה, אם נותרה בך הגינות תצא עכשיו ותמנע את האלימות הבאה. אתה לא תוכל לומר אחר כך לא ידעתי, לא ראיתי, לא התכוונתי. האלימות לא תעזור מול אזרחים שימשיכו לנהור ולהפגין בלי מכונית משוריינת כי הם לא מוכנים לשתוק יותר".