"נעשה כל שביכולתנו לשמור על הכתר ועל הסגר מסביב לערים האדומות", כך אמר היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הממשלה קרא לציבור החרדי לא להישמע להוראת הרב קנייבסקי, ולא לחדש את הלימוד בתלמודי התורה מחר.

הרב קנייבסקי, ממנהיגי הזרם החרדי-ליטאי, הורה לפתוח מחר את כלל מוסדות החינוך החרדיים.

""אני מבקש מהציבור החרדי לשמור על ההנחיות" הוסיף, והבהיר כי המשטרה תאכוף את ההנחיות לגבי כולם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לגבי הערים האדומות אמר: "אני לא רוצה לראות את התחלואה בערים האדומות זולגת ליתר האוכלוסייה" והוסיף כי הכתר סביב הערים האדומות ישמר, ותתנהל אכיפה גם בתור הערים. "אני מקווה מאד שנתגבר על המחיר הכלכלי, אבל צמצמנו אותו, כי פעלנו בחגים והעברנו הלוואות ומענקים."

"הסגר הזה עובד. שיעור הנדבקים ירד ל-4.5% ואני רוצה להודות לכם על שיתוף הפעולה. אני אומר דבר אחד: אנחנו יוצאים בזהירות, ואנחנו יוצאים לפי מתווה שנקבע על ידי מומחי הבריאות, גם בכל מה שקשור בציבור החרדי ובערים האדומות. אם נראה שאנחנו חוזרים לתחלואה, נהדק את ההגבלות."

על שיתוף הפעולה עם כחול לבן אמר ראש הממשלה: "אנחנו פועלים לא רע עם כחול לבן". על התקציב אמר "יכול להיות שחלק מהאנשים לא מבינים את לוחות הזמנים של העברת התקציב. אנחנו נעביר את תקציב 2020 בקרוב. לפי מה שאני שומע מהגורמים באוצר תקציב 2021 יקח עד פברואר".

לגבי ההמשך אמר ראש הממשלה כי יכנס את קבינט הקורונה בימים הקרובים. "יש סיבה לאופטימיות" הוסיף ראש הממשלה, "אני רואה חברות מתקדמות עם החיסון, ויש מקום אפילו לאופטימיות פחות זהירה. אנחנו רואים את הסוף, צריך להגיע אליו. שימרו על הכללים, על המסיכות ועל המרחק".