צוות שרים מיוחד החליט היום (ראשון) על חבילת סיוע ייעודית לערים אדומות שנמצאות בסגר. הצעדים עליהם הוחלט:

1. עובדים שמקום עבודתם פתוח בהתאם לתקנות, אך הרשות בה הם מתגוררים מצויה בסגר האוסר עליהם להגיע למקום עבודתם והוצאו לחל"ת למשך התקופה האמורה, יהיו זכאים לקבל דמי אבטלה מהיום הראשון בו הוצאו לחל"ת, במקום רק לאחר 14 יום כפי שנקבע בחוק. (בכפוף לסיכום משפטי עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה).

2. יועבר סיוע כלכלי ישיר לרשויות המקומיות הנמצאות בסגר ע"י משרד הפנים. בנוסף ינתן לרשויות סיוע ע״י תוכנית "בני-חיל" אותה מפעיל פיקוד העורף.  כמו כן נקבע כי הצוות המשותף למנכ"לי משרד האוצר והפנים ימשיך לפעול ולבחון את הסיוע הנדרש לרשויות בהתמודדות עם הקורונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

3. רשות המסים והביטוח הלאומי הודיעו כי יפעלו לתת מענה מהיר ועדיפות לטיפול במענקים ובקשות של תושבים ועסקים של רשויות הנמצאות בסגר.

4. סוגיית ההגנה על עובדים מפני פיטורין ברשויות שנמצאות בסגר תמשיך להיבחן ע"י המשרדים הרלוונטיים.

מלבד שר האוצר, חברים בצוות השרים גם שר הפנים אריה דרעי, שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר הכלכלה עמיר פרץ, נציגו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי הוד בצר, מ״מ מנכ״ל משרד האוצר ובכירי משרד האוצר, מנהל הביטוח הלאומי נציגי היועץ המשפטי לממשלה, נציג משרד הביטחון ונציגי משרד הרווחה.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״אמשיך לפעול לפתיחת המשק על פי מתווה משרד האוצר ולהתאים ככל שידרש את תוכנית רשת הביטחון הכלכלית שמספקת סיוע רחב לעצמאיים שכירים ובעלי עסקים״.​