הסתדרות המורים הכריזה הבוקר (ראשון) על סכסוך עבודה. זאת בעקבות הפתיחה הבהולה של מסגרות הגנים והמשך הפעלת מסגרות החינוך המיוחד. "קוראת למשרד החינוך להיכנס איתנו להידברות מידית כדי להבטיח את ביטחונם של עובדי ההוראה", כתבה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד.

בשבוע האחרון התריעה הסתדרות המורים שמוסדות החינוך אינם ערוכים לפתיחה זריזה של המסגרות כיוון שאלו נמצאים ללא מיגון מתאים וללא מתווה הקפסולות שחל על כיתות ג' עד ד'. הלךטה זו התקבלה בניגוד להמלצת משרד הבריאות בעניין. "לצערנו הרב הממשלה לא השכילה להפיק את הלקחים מהסגר הקודם", אמרה בן דוד עם הכרזת פתיחת המסגרות ביון חמישי שעבר.

בהסתדרות המורים העבירו ביקורת על אופן קבלת ההחלטה: "נחפזים שוב לפתוח מהר את מערכת החינוך ללא התאמת הגנים למצב החדש ותוך התעלמות מהגננות ומעמדות משרד הבריאות". לטענתם, הפתיחה נובעת מלחץ ציבורי, ובשל חוסר היערכות ומתן פתרונות יתכנו שיבושים בפתיחת הגנים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במכתב שנשלח הבוקר לממונה על יחסי העבודה במשרד, ציינו בהסתדרות המורים שורה של כשלים במסגרות החינוך המיוחד והגנים המסכנים את בריאות נשות החינוך, וביניהם: היעדר מיגון, חוסר אפשרות להתנהל על פי ההוראות של משרד הבריאות, ערבוב של תלמידים מיישובים שונים במערכות ההסעה שחלקם נמצאים באזורים אדומים, מורות וגננות שנודדות בין מסגרות רבות ועוד.

בנוסף, בהתסדרות המורים ממשיכים למחות על כך שלא הועמדו שמרטפיות מספקות לילדי עובדי ההוראה, וכך רבים מהם לא יכולים לצאת לעבודה.

על פי הסתדרות המורים, למרות מספר הופעות פומביות של מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, בתקשורת ופניות למשרדי הממשלה, דרישותיה לא נענו, ושר החינוך, יואב גלנט, קבע איתה פגישה רק היום, יום פתיחת המסגרות.