משרד האוצר הודיע היום (ראשון) שחתם עם הסכם הדדי של עידוד והגנה על השקעות עם משרד האוצר האמירתי. על פי האוצר, מדובר בהסכם ראשון מסוגו בין ישראל למדינה ערבית, וההסכם עוסק בקידום השקעות הדדיות במטרה "לייצר אקלים השקעות נוח המעודד פעילות כלכלית הדדית באמצעות מתן סל של כלים והתחייבויות למשקיעים".

באיחוד האמירויות פועלים משקיעים רבים, בזכות ההכנסות הגדולות למדינה מתעשיית הנפט והאנרגיה. וקרן ההשקעות של המדינה היא השנייה בגודלה בעולם ועומדת על 1.3 טריליון דולר.

מאז כינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות נפתח משא ומתן בין סגן שר האוצר האמירתי יונס חאג'י אל ח'ורי והכלכלנית הראשית של משרד האוצר, שירה גרינברג. את המשא ומתן על ההסכם הוביל בועז פליישמן-אללוף מאגף הכלכלנית הראשית בתמיכת אסתי פלדמן מהלשכה המשפטית במשרד האוצר ובשיתוף עם משרד הכלכלה והתעשייה, משרד המשפטים ומשרד החוץ.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"היום, אנחנו גאים להרחיב את רשת ההסכמים שלנו ואנחנו מצפים להיות המדינה הערבית הראשונה שמסכמת הסכם לעידוד והגנה על השקעות עם ישראל. מהלך זה יחזק את הקשרים הכלכליים והמסחריים בין המדינות, יעודד תחרות ויגביר את אטרקטיביות ההשקעות במדינות כחלק ממפת התחרות הגלובלית" אמר אל ח'ורי.

"מדובר בחלק ממדיניות רחבה אותה אנחנו מובילים במשרד האוצר ובממשלה לקידום שיתופי הפעולה הכלכליים הבינלאומיים. הסכם זה יהיה אבן פינה למיסוד היחסים הכלכליים בין שתי המדינות, בדגש על הגברת ההשקעות ושיתופי הפעולה של המגזר הפרטי" אמר שר האוצר ישראל כ"ץ.​