"תכננתי להיות היום במפגש עם סטודנטים, ביום הראשון ללימודים, אך הסיור הסתיים כשאני מברך את הסטודנטים בזום", אמר שר הבריאות עם סיום הביקור שלו באוניברסיטה.

"הקורונה עדיין איתנו ועלינו להמשיך ולהיזהר", המשיך, בהתייחס לפתיחת הגנים. "אין שום אישור לפתוח מוסד חינוכי שלא בגיל 0 עד 6. צריך לדעת את זה. מוסד שפותח צפוי לקנס. ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק אפשרות לשלול תקציבים מהמוסדות שהפרו את ההנחיות. ברור שקנס של 5000 שקלים זה לעג לרש, אני מבטיח שמצדנו לא יהיו פשרות על שמירה על בריאות הציבור".

אדלשטיין פנה להורים וביקש שלא לשלוח את הילדים למוסדות החינוך אם הם אינם פועלים לפי הוראות הממשלה, ובנוגע לגורמי האכיפה אמר כי הוא מצפה מהם "להיות מאוד קשוחים. מדובר בבריאות של כולנו והאכיפה צריכה להיות נוקשה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהתייחס להמשך הסגר בערים אדומות, קרא שר הבריאות לתושבים להגיע להיבדק במתקני הדרייב-אין. בהתייחס לסוגיית ההפגנות אמר: "אנחנו עוורי צבעים, הפגנה או תפילה זה אותו דבר. יש מתווה ברור איך לעשות את הדברים".

על המשך הפתיחה של המשק אמר השר כי "הפתיחה תהיה הדרגתית, איטית. אין שום דרך לקצר תהליכים. היום פתחנו את הגנים, ומחר מחרתיים כבר יבקשו לפתוח דברים נוספים, אנחנו פועלים במקצב של שבועיים, לוקח זמן עד שהנגיף מתפרץ.

"כשנגיע ליעדים שקבענו, נקווה שתוך שבועיים, נפתח את כיתות א'-ד' ודברים נוספים. אבל אין פה קיצורי תהליכים".