ארגוני המעסיקים יקימו מטה לתמיכה במאבקו של ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) לקיצור תקופת הבידוד, כך הוחלט בפגישה שקיימו היום (ראשון) בנושא. על פי ההצעה שהציג האוזר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שהוא עומד בראשה, מי שנחשף לחולה קורונה מאומת ייכנס לבידוד של 12 ימים במקום 14, ואף ל-10 ימים בכפוף לבדיקה שלילית.

להחלטה להקים את המטה שותפים, בין היתר, יו"ר התאחדות התעשיינים ונשיאות המעסיקים רון תומר, מנכ"לית נשיאות המגזר העסקי הגר יהב, נשיא ארגון העצמאים להב עו"ד רועי כהן, נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין, מקים תנועת השולמנים אביר קארה. עוד השתתפו בדיון נציגי ענף הבניין, המסעדנות, המספרות, החקלאים, הקמעוניים ורואי החשבון.

בדיון הציפו המשתתפים את הקשיים שנוצרו בעקבות ימי הבידוד הארוכים. בין היתר סגירת עסקים לתקופה ארוכה וסגירה לצמיתות בשל כניסתם של כל העובדים לבידוד ארוך, לטענתם שלא לצורך.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

סוגיה מרכזית נוספת בה דנו המעסיקים היא אובדן אמון הציבור במערכות, וחוסר שיתוף הפעולה עם החקירות האפידמיולוגיות. לטענתם, בשל תקופת הבידוד הארוכה חולי קורונה לא משתפים פעולה עם החקירות, לא מדווחים על אנשים ששהו בקרבתם, ובכך מסכנים מעגל רחב יותר של אנשים ומרחיבים את מעגלי התחלואה.

על פי הנתונים שהוצגו בדיון, כ-50%-40% מהחולים כיום לא  מאותרים, וככל שאנשים לא ישתפו פעולה, מספר הלא מאותרים ילך ויגדל.

המשתתפים הצביעו על כך שמדינות רבות במערב קיצרו את משך ימי הבידוד, אך ישראל עדיין מחייבת 14 ימי בידוד. לטענתם, לתקופה זו אין הצדקה בריאותית והיא פוגעת קשות בעסקים הקטנים והגדולים כאחד.

בנוסף עלתה בדיון סוגיית התשלום לעובדים שיצאו לבידוד והנטל הגדול על המעסיקים. כזכור, על פי המתווה שגובש בין המדינה, נשיאות המעסיקים וההסתדרות, ימשיכו ימי הבידוד להיות משולמים כימי מחלה, והמדינה תתחלק בעלויותיהם חצי בחצי עם המעסיקים. עובד שאין לו ימי מחלה צבורים יקבל לפי 70% שווי יום מחלה, שימומנו במלואם על ידי המדינה.

על פי נתוני משרד האוצר, העלות של כלל ימי הבידוד למשק עמדה בספטמבר על 2.6 מיליארד קלים. קיצור התקופה ביומיים, על פי המשרד, צפוי לחסוך כ-750 מיליון שקלים. תיקון החוק בנושא, והטלת חלק מעלות ימי הבידוד על הממשלה תחייב תוספת תקציבית ישירה של כ-300 מיליון שקלים.-