יממה לאחר הסרת הסגר, ממשיכה מגמת השיפור בנתוני התחלואה. 892 חולי קורונה חדשים בלבד התגלו בישראל אתמול (ראשון), וגם מספר המונשמים, הנותר בינתיים גבוה ועומד על 212, נמצא במגמת ירידה.

שיעור הבדיקות החיוביות עמד אתמול על 3.4% מתוך 27,100 בדיקות,  נתון זה הוא הנמוך ביותר מאז תחילת חודש יולי.

על אף נתונים אלו אמר אתמול שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כי "הקורונה עדיין איתנו וצריך להמשיך להיזהר" וקרא לאכיפה נוקשה כנגד מוסדות חינוך שיפעלו בניגוד להנחיות, על רקע כוונת חלק מהזרמים החרדים לפתוח את תלמודי התורה. "כשנגיע ליעדים שקבענו, נקווה שתוך שבועיים, נפתח את כיתות א'-ד' ודברים נוספים. אבל אין פה קיצורי תהליכים", אמר השר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתוך כך, ממשיך המאבק בקורונה לעודד חדשנות ופיתוח טכנולוגיות רפואיות חדשות. בבית החולים זיו בצפת בוצע אתמול ניסוי ראשוני, במסגרתו הועברו דגימות קורונה באמצעות רחפנים מתוצרת חברת "Simplex", ללא מגע יד אדם. הדגימות נשלחו למרחק של עד 10 קילומטרים, ובימים הקרובים מתכוונים להגדיל את טווח הניסוי. אם תוכתר כהצלחה, תוכל שיטת השינוי הזו לייעל את מערך הבדיקות שכן היא תאפשר העברת דגימות מאתר הבדיקה למעבדות בזמן קצר במיוחד.

נתוני התחלואה הנמוכים הם אמנם סיבה לאופטימיות זהירה, שכן הם מצביעים על האפקטיביות של הצעדים שננקטו בשבועות האחרונים. עם זאת, כיוון שמרגע ההדבקה ועד הופעת תסמינים למחה עשויים לחלוף כשבועיים, נאלץ להמתין עד שיהיה ניתן לקבוע שהסרת המגבלות לא גרמה לעליה מחודשת בהדבקה, דבר שיחייב הידוק נוסף המגבלות.

באופן חריג, רוב גדול (858 מתוך 892) של החולים החדשים אותרו מחוץ ל'מרכזי ההדבקה' (האזורים האדומים).