שיעור האבטלה ה'רחב' במחצית השניה של חודש ספטמבר עמד על 19.1%, שהם כ-767 אלף איש, כך עולה מנתונים שפרסמה היום (שני) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הסגר שהוטל באמצע חודש ספטמבר העלה באופן דרמטית את היקף המובטלים ביחס למחצית השנייה של אוגוסט, אז עמד שיעור האבטלה ה'רחב' על 11.8%, והקיף כ-483 אלף איש בלבד – עלייה של 284 אלף איש בתוך חודש.

נתון שיעור האבטלה ה"רחב" מאפשר תמונת מצב על המשק, המותאמת למצב היחודי שיצרה מגפת הקורונה. בעוד החישוב הרגיל של שיעור האבטלה מתייחס רק למי שמחפש עבודה ואינו מוצא, שיעור האבטלה הרחב כולל גם אנשים שנעדרו מעבודתם באופן זמני במהלך כל השבוע בגלל סיבות הקשורות לנגיף הקורונה, וכן מפוטרים מתקופת הקורונה שאינם מחפשים כיום עבודה.

שיעור מחפשי העבודה (הבלתי מועסקים) ירד בספטמבר, ועמד על 4.2% (165 אלף איש), לעומת 6% בסוף אוגוסט (243 אלך איש). זאת, ככל הנראה בשל העובדה שרבים מהעובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בתקופה זו, לא ניסו לחפש עבודה בגלל הסגר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

507.4 אלף איש נעדרו ממקומות עבודתם במחצית השניה של חודש ספטמבר, בגלל סיבות הקשורות לנגיף הקורונה (רובם, ככל הנראה, בשל יציאה לחל"ת). 95 אלף איש נוספים שהפסיקו לעבוד בשל פיטורים או סגירת מקום עבודתם מאז חודש מרץ 2020, אינם מחפשים כיום מקום עבודה חדש.