ועדת השרים לענייני אזור מוגבל הודיעה הערב (שני) כי הסגר מהעיר רכסים יוסר הלילה. מוקדם יותר הודיע פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, כי הוא מבקש לקיים דיון בוועדה על הסרת הסגר מרכסים ומערים חרדיות נוספות שנחשבו עד עתה 'אדומות': רכסים, מודיעין עלית, ביתר עלית ושכונת מטסדורף בירושלים. על פי משרד הבריאות ו״מגן ישראל״, מדדי ה'רמזור' באזורים אלו השתפרו בימים האחרונים, ונתוני התחלואה ירדו.

בשישי האחרון החליטה ועדת השרים כי ההקלות בסגר שהחלו בראשון השבוע לא יחולו בערים אדומות, רובן חרדיות – בני ברק, מודיעין עילית, ביתר עילית, אלעד, רכסים ושמספר שכונות בירושלים. הוועדה החליטה כי ההגבלות על תנועה ופתיחת עסקים יישארו בערים אלו בתוקף עד רביעי השבוע, מלבד פתיחת גנים.

לדברי גמזו, על פי הקריטריונים שהובילו לסגר ולכתר בערים אלו, ניתן כעת לאפשר הקלות נדרשות אף על פי שיש חשש מתחלואה חבויה. ״דווקא בשל זה יש חשיבות עליונה להמשיך להקפיד על ההנחיות וההגבלות ובעיקר למנוע את פתיחת מערכת החינוך ללא אישור, ולהמשיך להיבדק״, נכתב בהודעת משרד הבריאות ו״מגן ישראל״, ״כידוע, הגיל הצעיר מהווה גורם מרכזי בהפצת המחלה לגיל המבוגר ולתחלואה קשה. אי הקפדה בכל עיר תגרור לממדי תחלואה שיחזירו אותם לאדום״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר