במסגרת הביקור של משלחת איחוד האמירויות בישראל, חתמו היום (שלישי) שר האוצר ישראל כ"ץ והשר האמירתי לנושאים פיננסיים במשרד האוצר, אובייד חומייד אל-טאייר, על הסכם הגנה על השקעות, הסכם לשיתוף פעולה כלכלי בין משרדי האוצר, והצהרה לשיתוף פעולה בתחום השירותים הפיננסיים.

בנוסף, ראש הממשלה בנימין נתניהו, מזכיר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ'ין, שר האוצר של איחוד האמירויות עובייד חומייד אלטאייר ויו"ר קרן הסיוע של הבית הלבן אדם בוהלר, חתמו על שורת הסכמים בין המדינות: מזכר הבנות בנושא מדע וטכנולוגיה, על שיתוף פעולה בתחומי קידום ופיתוח של מדע וטכנולוגיה מתקדמת, הסכם בנושא התעופה המסדיר שירותי אוויר בין שטחיהן ומעבר להם והסכם בנושא פטור מאשרות.

שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

הסכם שיתוף הפעולה הכלכלי יקים ועדה משותפת וקבוצות עבודה לתחומים שונים בין משרדי האוצר. ההסכם יתייחס להורדת חסמי השקעות, עידוד פעילות סחר, נושאי מכס ויסדיר את תחילתו של מו"מ על אמנת מס. סוגייה נוספת שתיכלל בהסכם היא שיתוף פעולה בפרויקט התשתית האסטרטגי "רכבות לשלום אזורי".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ההצהרה בתחום השירותים הפיננסיים תסדיר דיאלוג פיננסי קבוע בין המדינות בראשות משרדי האוצר ובשיתוף כלל הרגולטורים הפיננסיים וכן תתייחס לקידום חדשנות פיננסית ותחום הפינטק ולשיתופי פעולה בסוגיות של רגולציה פיננסית.

בורסה בדובאי, איחוד האמיריות. (AP Photo/Kamran Jebreili)

שר האוצר ישראל כ"ץ: "הסכמים אלו בעלי חשיבות אסטרטגית ואזורית, יגבירו את ההשקעות, הסחר ויחזקו את הקשרים הכלכליים בין המדינות. יוזמת 'המסילות לשלום אזורי' אותה אני מקדם, הפכה לחלק רישמי מהסכמי השלום. היום, בחתימת הסכמים אלו אנו עושים צעד משמעותי נוסף לקידום הכלכלה הישראלית והשלום הכלכלי האזורי".

ראש הממשלה, נתניהו: זהו יום חגיגי והיסטורי, יום שבו אנחנו יוצקים תוכן ממשי בהסכם השלום עליו חתמנו בחודש שעבר בוושינגטון. השלום הזה לא נשאר על הנייר – אנחנו מקדמים אותו בתנופה כדי שפירותיו יבשילו כמה שיותר מהר, וחלק מהפירות כבר גלויים לעין.