בעקבות מקרי האלימות שאירעו כלפי נשים במהלך השנה האחרונה, וביומיים האחרונים, החליטה ההסתדרות להעלות מחדש קמפיין נגד אלימות נשים. הקמפיין קורא לנשים שחשופות לאלימות בבית לפנות לקו החם של נעמת.

על פי נעמת, מאז פרוץ משבר הקורונה, בגלל שמשפחות רבות סגורות בבתיהן ונתונות תחת לחצים רבים, חלה עלייה דרמטית במספר מקרי האלימות המדווחים. לכן החליטה נעמת להפעיל, בין היתר, מערך ייעוץ וטיפול לנשים וגברים במעגל האלימות, ומעון לנשים נפגעות אלימות וילדיהן.

מנתוני הקו החם של נעמת עולה שנפח הפניות שנקלטו מאז תחילת הסגר השני, גדל במאות אחוזים מהתקופה המקבילה בשנה שעברה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתמול (שני) נרצחו שתי נשים בהפרש של כמה שעות בבתיהן. נג'ח מנסור, בת 35 מבאר שבע, ואירנה גריבנב בת 67 מקרית חיים. בשני המקרים החשודים הם בני הזוג. מתחילת השנה נרצחו 19 נשים ותינוקת אחת על רקע מגדרי.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר היום ״ההחלטה להעלות מחדש את הקמפיין היא כורח המציאות בימים שבהם אנו שומעים חדשות לבקרים על עוד ועוד נשים שנרצחות. המאבק למניעת התופעה הנוראית הזאת הוא של כל החברה הישראלית וההסתדרות לא תשב בחיבוק ידיים מולה. יחד עם נעמת, נמשיך לפעול כדי לעצור את גל האלימות ונתגבר את הפעילות שלנו בנושא״.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף דוברות ההסתדרות)

יו״ר נעמת חגית פאר אומרת ״לצד מגיפת הקורונה, אנו רואות התפרצות נוראית של מגיפת האלימות בתוך המשפחה. חייבים לקטוע את שרשרת הרציחות והאלימות. אני קוראת לכל אישה ואיש הנמצאים במצוקה לפנות לקו החם של נעמת כי יש מה לעשות, ובליווי מקצועי ניתן להיחלץ ממעגל האלימות״.

קמפיין העלאת המודעות נגד אלימות נשים מונגש גם בשפות ערבית, רוסית ואמהרית. הקו החם של נעמת: 9201*

יו"ר נעמת, חגית פאר (צילום: קובי וולף)