שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (רביעי) בגלי צה"ל לדברים שאמר אתמול ח"כ מיקי זוהר לפיהם יש שיקול פוליטי בדחיית אישור התקציב. כ״ץ אמר: "הוא לא מדבר בשמי או בשם האוצר".

בראיון לערוץ 20 אמר אתמול יו״ר הקואליציה, מיקי זוהר: ״כנראה שנלך לבחירות ב-23 בדצמבר, כחול לבן רוצים להעביר תקציב דו שנתי במועד הזה והדבר הזה לא מקובל עלינו. ברור שגם שיקולים פוליטיים קיימים כאן״.

בראיון הסוער גם תקף כ"ץ את הכתב הכלכלי ניתאי ענבי, טען שהוא ״משקר״, כינה את רצף האירועים אותו הוא תיאר ״בליל של אירועים שאי אפשר להבין ממנו דבר״ וסירב לענות לשאלותיו. ענבי היה צריך להעביר את השאלות דרך מנחה התכנית, ישי שנרב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כ"ץ חזר על לוח הזמנים שהציג בימים האחרונים לאישור תקציב המדינה: ״אין דרך לצמצם את זה, אין שום לוח זמנים כזה ולא היה מעולם״. לטענתו המועד המוקדם ביותר להעברת התקציב נשאר אמצע פברואר.

על אמירתו של נגיד בנק ישראל לפיה ניתן להעביר תקציב עד סוף השנה אמר ״אני מכבד את נגיד בנק ישראל, ברור שהוא הביע רצון שהתקציב יעבור כמה שיותר מהר״, אך הוסיף, ״את לוח הזמנים אי אפשר להפריך. אף אחד לא יכול להפריך אותו, כולל נגיד בנק ישראל״.

את פשרת האוזר לדחיית התקציב כינה השר ״מטופשת״ ועל כחול לבן אמר ״אחרי שהם העבירו את החוק המטופש שעד ה-23 בדצמבר צריך להעביר את תקציב 2020 בלבד, הם נזעקים״.