דו"ח חדש של ה-OECD וארגון העבודה הבינלאומי (ILO) קורא לממשלות ולמעסיקים לקחת חלק במשא ומתן  על הסכמים קיבוציים, ולקדמם באופן פעיל כחלק מההתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של משבר הקורונה.

לטענת מחברי הדו"ח, "הדיאלוג בין מעסיקים, עובדים וממשלות משחק תפקיד חיוני בהתמודדות עם השלכות משבר הקורונה במקומות העבודה, ויכול להיות כלי משמעותי לשמירה על מקורות הפרנסה ואפשרויות ההעסקה של אלו שנפגעו בצורה הקשה ביותר".

על פי הדו"ח, משא ומתן קיבוצי, בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים במשק, הוא כלי מפתח ב"בנייה מחדש של הכלכלה באופן בר קיימא, ובאופן כזה שדואג לחלוקה שוויונית של פירות הצמיחה ברחבי החברה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לטענת החוקרים, למשא ומתן קיבוצי יש חשיבות בשמירה על רמות תעסוקה גבוהות, כמו גם במניעת ההחרפה של מיתון הקורונה. "הסכמים קיבוציים יכולים לשמור על אמון הצרכנים ועל רמת צריכה מספיקה על ידי כך שהם שומרים על עובדים מועסקים, ועל רמת השכר במשק", כתבו.

עוד ציינו לחיוב את תכניות שימור התעסוקה, שידועות בישראל תחת השם "המודל הגרמני", שיושמו במספר מדינות, בהן גרמניה, איטליה וצרפת. הדו"ח ציין במיוחד את דנמרק, שם תכנית שימור התעסוקה הצליחה לבלום את העלייה באבטלה, ושמרה על עלייה מזערית של 0.1% באבטלה בין החודשים פברואר ומאי.

לטענת החוקרים, המודל הגרמני הוא עדות לאפקטיביות של שיתוף פעולה בין עובדים, מעסיקים וממשלות. עוד הוסיפו כי מדובר בכלי שיכול להניב פירות מבלי לפגוע בגמישות ההעסקה.

"הסכמים מהסוג שגובשו בתחילת המשבר (המודל הגרמני, י.ק) הם עדות לכך שדיאלוג בין מעסיקים, עובדים וממשלות לא חייב לפגוע בגמישות" נכתב בדו"ח, "למעשה, חלק גדול מההסכמים שגובשו הרחיבו את הגמישות של המעסיקים במשק, ולא להיפך".