שעון הקיץ הסתיים בלילה שבין שבת לראשון, ה-25 באוקטובר, ושעון החורף החל. בשעה 02:00 לפנות בוקר, הוזזו מחוגי השעון שעה אחת אחורה, לשעה 01:00. השעונים בטלפונים הסלולריים התעדכנו אוטומטית.

מזג האוויר שפקד את מרבית המדינה בימים האחרונים אמנם עוד לא מבשר על בואו של החורף, אך שעון החורף נכנס כבר לתוקף. תקופת שעון הקיץ נמשכה 210 ימים,  והיא תתחדש ביום שישי, ה-26 במרץ 2021, י"ג בניסן תשפ"א. הצד החיובי: אזרחי ישראל ״זכו״ לשעת שינה נוספת בלילה; הצד השלילי: שעות האור מתקצרות מעכשיו, ועד בוא האביב.

גשם בירושלים (צילום ארכיון: יונתן זינדל / פלאש 90).

בין הזמנים

בחלק ממדינות העולם, ביניהן ישראל, משנים את הזמן בהתאם להתארכות הטבעית של שעות האור או להתקצרותן. דבר זה מאפשר בין היתר לחסוך עלויות למשק בשל עבודה בשעות חושך. הוויכוח על מועד העברת השעון בארץ עובר גם דרך היבטים דתיים, וחברתיים כמו מועדי התפילות בחגי תשרי ואמירת הסליחות והצמדת שעות האור לשעות העבודה והפעילות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הפנים אריה דרעי אמר בשבוע שעבר לקראת המעבר לשעון חורף: ״שעת האור הנוספת בקיץ שמסתיים לא סייעה לצערנו לאזרחי המדינה בכלכלה ובמסחר כבכל שנה בשל נגיף הקורונה. אני מקווה כי שעון החורף שיחל בתחילת השבוע הקרוב יסתיים עם בשורות טובות של בריאות וסיום המגפה".