נבחרת ישראל בג'ודו חזרה להתחרות לאחר פגרת הקורונה הארוכה וכבר רשמה הישג נהדר, כאשר תמנע נלסון לוי זכתה הערב (שישי) במדליית הארד בגראנד סלאם הונגריה. שירה ראשוני הגיעה אף היא לקרב על המקום השלישי והפסידה.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) – מדליית ארד

נלסון לוי פתחה את התחרות בסיבוב השני, ניצחה בקרב הראשון שלה את באטשוך ממונגוליה ועלתה לרבע הגמר. ברבע היא הפסידה באיפון להדוויג קרקס מהונגריה, ונשרה לבית הניחומים שם פגשה בבית הניחומים את אילייבה מבולגריה, אחרי 4 דקות של הזמן החוקי הקרב נכנס לניקוד זהב ואחרי 11 שניות בלבד, נלסון לוי השיגה ווזארי והעפילה לקרב על מדליית הארד.

בקרב על המדליה, חיכתה לה תלמה מונטיירו מפורטוגל. הקרב לא הוכרע בתום הזמן החוקי ונכנס להארכה. שם, אחרי שש דקות וחצי, הצליחה הישראלית להשיג ווזארי והבטיחה לעצמה את מדליית הארד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) החלה את יום התחרות בסיבוב השני עם ניצחון בווזארי מול המונגולית אמרסאנה, המשיכה עם ניצחון ברבע הגמר מול אירנה דולגובה מרוסיה בגולדן סקור ובחצי הגמר הפסידה לדיסטריה קרסניקי מקוסובו ועברה לבית הנחומים. בקרב על מדליית הארד הפסידה לגנבאטאר ממוגליה. אכזבה לגילי כהן וגפן פרימו (עד 52 ק"ג) שהפסידו בקרבות הראשונים.

בגברים, טל פליקר (עד 66 ק"ג) התחיל את התחרות בסיבוב השני עם ניצחון בוואזרי מול סרג׳יו אוליניק מפורטוגל אך הפסיד בסיבוב השלישי ליריב המונגולי בטוגטוק בגולדן סקור. מתן שני (עד 60 ק"ג) ניצח בוואזרי את ההונגרי קסבה זבו אך הפסיד בסיבוב השני באיפון לרוברט שבידובדזה מרוסיה. ירין מנגד (עד 66 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון.

בשבת יתחרו טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), ענבל שמש (עד 63 ק"ג) ומאיה גושן (עד 70 ק"ג) וביום ראשון ייצגו את הנבחרת לי קוכמן (עד 90 ק"ג), פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) ובקטגוריית משקל 100+ אורי ששון וסרפים קומפנייץ.