פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו  קרא היום (שבת) לתושבי אום אל פאחם להיבדק, וזאת על רקע העלייה בנתוני התחלואה בעיר. בביקור ביישוב אמר גמזו: "לכו להיבדק, רק כך נוכל לשלוט במצב!"

לפי גמזו עומד שיעור הבדיקות בעיר על 12%. הוא הזהיר כי העיר עלולה להפוך לאדומה: "הדבר החשוב עכשיו להתנפל על הבדיקות. אנחנו רואים ירידה בכמות הבדיקות בחברה הערבית, וזה לאחר שהייתה לנו תקופה שכמות הבדיקות הייתה גבוהה וזה עזר לנו להוריד את התחלואה. עם הירידה באחוז הבדיקות, זה יחזיר את התחלואה. היום הכול פתוח, כל אדם יכול להגיע לבדיקה באופן ישיר ללא הפניה מרופא".

ראש מטה הקורונה בחברה הערבית איימן סיף הדגיש שיש להימנע מחתונות בתקופה קריטית זו, ושהדרך לעצירת שרשרת ההדבקה תהיה בדחיית חתונות אלו.ר

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש העיר ד"ר סמיר סובחי הודה לבכירים על ההיענות והירתמותם לעזרה והסכים שהמצב מצריך את שיתוף פעולתם של כל המעורבים על מנת להחזיר את העיר אום אלפחם לצבע הירוק.​

ד"ר סובחי קרא לדחות חתונות בתקופה הקרובה: "החתונות בתקופה זו הן פצצה מתקתקת. חתונות שמתקיימות בניגוד להוראות של משרד הבריאות ובימים הקרובים לצערי אולי נראה תוצאות גרועות".

בתום הדיון סוכם על חשיבות היענות הציבור לביצוע בדיקות, ועל דחיית החתונות שמתקיימות כרגע ותורמות להידרדרות מצב התחלואה בעיר.